Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788374143998
Realizacja zamówienia: 48 h dni
Sprzedanych produktów: 1
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: WAB

WAB 2008, ISBN: 978-83-7414-399-8, 125x195, 184 s., oprawa miękka

 

Anna, studentka literatury, mieszka w Helsinkach. Spotyka się z Ianem, swoim amerykańskim wykładowcą, który zdecydował się opuścić USA po zamachach na World Trade Center. Jonasz, brat Anny, jest pacjentem szpitala psychiatrycznego. Bolesne wspomnienia rodzinne, niezabliźnione rany, które zatruwają życie Jonasza - związane z apodyktycznym ojcem, zbyt często używającym przemocy - Anna chciałaby jak najszybciej wymazać z pamięci. Marzy o normalności, pragnie wspominać jedynie momenty szczęśliwe. Jej pozorny spokój burzy telefon matki, która domaga się, by Anna odwiedziła brata w szpitalu. Historia rodzeństwa przeplata się z losem rodziny Iana. Jego ojciec to weteran wojny w Wietnamie, niepotrafiący poradzić sobie z powojenną traumą, matka - hipiska, z trudem akceptuje wybory męża.

W debiutanckiej powieści Hirvonen przeszłość nieuchronnie wpływa na teraźniejszość, a wielka polityka - na równi z relacjami domowymi - kształtuje losy bohaterów. Autorka niezwykle subtelnie i dojrzale opisuje więzy, od których niełatwo się uwolnić. Czy zdobędą się na to jej bohaterowie?

Elina Hirvonen (ur. 1975) - fińska prezenterka i dziennikarka telewizyjna. Obecnie pracuje nad filmem dokumentalnym na temat migracji z Afryki do Europy. Pasjonatka podróży. Aby pamiętał to samo, jej pierwsza powieść, była nominowana do Finlandia Prize 2005, prestiżowej nagrody literackiej. Równolegle do polskiego przekładu powstają tłumaczenia tej książki na inne języki europejskie.

 

Przypomnij sobie Elina Hirvonen

Książka

  • ISBN: 

    9788374143998

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.