Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788328054226
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 2
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: WAB

Brutalny świat kolumbijskiej mafii, który nie zna litości dla słabych i nie odpuszcza nikomu. Historia Rosario Tijeras, która odważyła się zabijać na zlecenie, a robi to całkiem nieźle.

Rosario Tijeras jest piękną kobietą i płatną zabójczynią. Urodziła się w Medellin, mieście bękartów. Wychowana według prawa ulicy, sama zaczęła stosować je w swym życiu. Została zgwałcona w bardzo młodym wieku i dość szybko doszła do tego, jak może zdobyć wszystko to, czego pragnie. Każdy mężczyzna, który spotkał ją na swojej drodze, zakochiwał się w niej bez pamięci. Rosario skrupulatnie to wykorzystywała. Zadawała się z wieloma mężczyznami, twardzielami, którzy później kończyli w więzieniu. Jednak bliższa relacja łączy ją z dwoma przyjaciółmi: Emiliem i Antoniem.

Emilio jest zafascynowany kobietą z uwagi na jej urodę. To on jest tym, z którym dzieli ona łoże. Antonio natomiast darzy Rosario uczuciem platonicznym, łączy ich więź duchowa. Podczas jednej ze swoich akcji Tijeras zostaje ciężko postrzelona. W czasie, gdy ona walczy o życie w szpitalu na stole operacyjnym, pod drzwiami sali operacyjnej czuwa Antonio. To on, siedząc na szpitalnym korytarzu przez długie godziny, snuje swoją opowieść o Rosario. Jest ona pozbawiona chronologii, pełna dygresji i osobistych przemyśleń, ale wyłania się z niej historia kobiety, która potrafiła się odnaleźć w świecie kolumbijskiej mafii. W tle ukazany jest obraz Medellin lat osiemdziesiątych, porachunki karteli narkotykowych, egzekucje, wszechobecna bieda i zabójstwa polityków.

Jorge Franco (a właściwie Jorge Franco Ramos) to urodzony w 1962 roku kolumbijski pisarz. Jego książki były wielokrotnie nagradzane, a największe uznanie przyniosła mu powieść "Rosario Tijeras" (doczekała się filmowej adaptacji). Na język polski przełożone zostały również dwie inne powieści autora: "Paraiso Travel" oraz "Dzika bestia".

WAB 2018, ISBN: 9788328054226, 240, oprawa miękka

Klienci, którzy kupili prezentowaną pozycję wybrali również...

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.