Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788324230358
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 7
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Universitas

Przyswojenie polskiemu czytelnikowi renesansowego modelu sporu jest potrzebne i ważne. Temat stawia bardzo wysokie wymagania autorowi, który go podejmuje. Zarówno materiał źródłowy, jak i olbrzymia literatura często o charakterze przyczynkarskim wymagają odwagi, żmudnej pracy i pasji poznawczej. Autorka pracy reprezentuje te cechy.

z recenzji prof. dr hab. Alicji Kuczyńskiej
 
Autorka opatruje (...) informacje i streszczenia własnymi komentarzami, (...) świadczą one (...) pozytywnie o głębi i dojrzałości przemyśleń p. dr Piotrowskiej dotyczących neoplatonizmu renesansowego, a także w szczególności wczesnonowożytnej astrologii, hermetyzmu etc., zatem tematów dotąd wciąż zbyt rzadko podejmowanych w polskich studiach nad filozofią XV-XVII w. i w odnoszącej się do nich polskiej literaturze przedmiotu.

z recenzji prof. dr. hab. Andrzeja Borowskiego
 
Rozprawie towarzyszy wstęp prof. Kazimierza Pawłowskiego oraz posłowie Jerzego Prokopiuka. Ten dwugłos uczonego i gnostyka stanowi znakomitą klamrę rozważań Ficina na temat ludzkich dylematów. (...) Za szczególnie wartościowe uznaję (...) opublikowanie trudnego tekstu źródłowego w znakomitym tłumaczeniu - takich pozycji ciągle bardzo u nas brakuje.

z recenzji dr hab. Izabeli Trzcińskiej
 
UNIVERSITAS 2016, ISBN: 9788324230358, 150x235, 340 s., oprawa twarda


Książka

  • ISBN: 

    9788324230358

 

Promocja!

 

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.