Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 978-83-242-1381-8
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 0
Koszt wysyłki od: 6.70 PLN
Wydawnictwo: Universitas

Karpowiczowski poemat polimorficzny to poemat nieistniejący do końca widmowy zatrzymany w odwodzie języka potencjalny. Można go składać z fragmentów ale to nie załatwia sprawy bo wiele fragmentów nie zostało napisanych a te dające się odczytać pojawiają się w kontekstach których architektury nigdy nie zgłębimy. To już właściwie nie Księga. To sen o Księdze. A może raczej coś pomiędzy snem a jawą coś na tyle nieokreślonego że wypisuje się w chwili gdy próbujemy je zapisać wpisać w cokolwiek tak aby został ślad. Jedno z bardziej zapadających w pamięć wrażeń towarzyszących czytaniu Karpowicza z lektury wynosimy nasze własne ślady - ślady fascynacji milczenia podjętej obecności. W rozprawie Bartosza Małczyńskiego odnajduję ten rodzaj zaangażowania który sprawia że możemy nagle odnaleźć siebie w wierszu Karpowicza a już po chwili słyszymy jak słowa poety rozbrzmiewają w nas stając się częścią nas samych. To podwójne złożenie pozwala nam czytać Karpowicza tak jak być może on sam by tego pragnął - w skrytości a jednocześnie otwartości języka w pełnym świetle niemożności o której opowiada i której przyświadcza poezja.
z recenzji Jacka Gutorowa

 

UNIVERSITAS 2010, ISBN: 978-83-242-1381-8, 150x235, 298 s., oprawa miękka


Książka

  • ISBN: 

    9788324213818

Klienci, którzy kupili prezentowaną pozycję wybrali również...

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!   
 
 
 
 
 
 
 
 
   Paczka w RUCHu to usługa logistyczna umożliwiająca odbieranie paczek w ponad 3700 kiosków i saloników RUCH oraz punktów partnerskich, a także nadawanie paczek w całej sieci RUCH. Punkty zawsze są umiejscowione w dogodnych lokalizacjach - na osiedlach miejskich, w centrach handlowych, węzłach komunikacyjnych oraz w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich - tym samym Konsument ma zawsze dogodny dostęp do swojej paczki.