Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 978-83-7943-630-9
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 4
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Świat Książki

Niezwykła opowieść o jednym z najbardziej fascynujących epizodów zimnej wojny czyta się jak powieści z Jamesem Bondem ale to nie jest fikcja.
Zbigniew Brzeziński
 
Ryszard Kukliński ocalił kraj od najgorszego. Zapłacił za to bardzo wysoką cenę. Szkoda że Polacy nigdy nie poznali go bliżej tak jak ja. To była jego tragedia przeżywana bardzo boleśnie. Wierzył w siebie i w to co czynił. Miał świadomość swoich intencji ryzyka i poświęcenia jakie towarzyszyło jego działaniom. Kukliński znajdzie właściwe miejsce w historii. Bardzo mocno w to wierzę. Będzie fascynował historyków i publicystów wszystkich ludzi będzie się o nim dyskutować w przyszłości i w końcu zostanie powszechnie uznany za bohatera. Jestem przekonany że w dłuższej perspektywie - zwycięży.
Jan Nowak-Jeziorański
 
Benjamin Weiser zebrał obszerny materiał na temat działalności Kuklińskiego dzięki licznym wywiadom i dostępowi do zastrzeżonych archiwów CIA. Udało mu się także odtworzyć przebieg całości operacji widziany oczami Amerykanów i ujawnić metody i techniki stosowane przez CIA które uniemożliwiały zdemaskowanie Kuklińskiego. Autor opisuje jego dyskretne spotkania z agentami CIA na ulicach Warszawy oraz postać opiekuna o pseudonimie Daniel który prowadził z nim bardzo osobistą korespondencję. W efekcie czytelnik otrzymał niespotykanie szczegółowy opis nieznanych aspektów zimnej wojny. Benjamin Weiser pracuje od 1997 roku w New York Timesie pisuje na tematy dotyczące prawa i terroryzmu. Przez 18 lat był reporterem Washington Post gdzie zajmował się śledztwami dziennikarskimi. Został wyróżniony nagrodami Georgea Polka i Livingstona.
 
Świat Książki 2014, ISBN: 978-83-7943-630-9, 145x205, 328 s., oprawa miękka


Książka

  • ISBN: 

    9788379436309

W związku z zamknięciem księgarń stacjonarnych wprowadzamy DARMOWĄ dostawę do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.