Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788371779282
Realizacja zamówienia: 48 h dni
Sprzedanych produktów: 0
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN

Z wprowadzenia Huberta Orłowskiego: „Powróćmy jednak do tomu Vergangene Zukunft, stanowiącego przecież podstawę niniejszego zbioru. Studia zebrane w tym tomie tworzą spektrum historycznych znalezisk i teoretycznych perspektyw, wywodzących się...

...bez wyjątku z jednej podstawowej tezy, mianowicie że również zaistnienie czasu historycznego jest historycznie limitowane. Nie tylko według Gumbrechta posługuje się Koselleck terminem czasu historycznego dwojako. Niekiedy stanowi on kategorię metahistoryczną, a więc jako pojęcie nadrzędne wobec wszystkich historycznie i społecznie specyficznych modusów relacji doświadczenia i oczekiwania, najczęściej jednak odnosi się do historycznie specyficznej relacji [...] czyli do dalekości przestrzeni doświadczenia i horyzontu oczekiwań, zawierającej się w przeświadczeniu, iż świat przyszłości będzie inny aniżeli teraźniejszość i świat przeszłości".

Nie wszystkie studia pomieszczone w tomie niemieckim znalazły się w polskiej edycji. Ponadto tom został poszerzony o kilka innych tekstów, pochodzących z innych publikacji zbiorowych i periodyków. Poza pierwszym tekstem, stanowiącym wprowadzenie do pierwszego tomu leksykonu „Podstawowe pojęcia historii", zamieszczono w tomie kilka tekstów powstałych już po ukazaniu się Vergangene Zukunft.

 

Wydawnictwo Poznańskie 2012, ISBN: 978-83-7177-928-2, 145x205, 566 s., oprawa miękka

 

Semantyka historyczna Reinhart Koselleck

Książka

  • ISBN: 

    9788371779282

W związku z zamknięciem księgarń stacjonarnych wprowadzamy DARMOWĄ dostawę do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.