Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788374145442
Realizacja zamówienia: 48 h dni
Sprzedanych produktów: 1
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: WAB

Ośrodek terapii uzależnień niedaleko Wrocławia. Pielęgniarka Izaura Bochen podsumowuje swoje dotychczasowe życie. Bilans nie wypada najlepiej: dwadzieścia dziewięć lat, niska pensja, zaledwie służbowe mieszkanie, niespełnione nadzieje na małżeństwo, no i imię pasujące do nazwiska jak pięść do nosa. A na dodatek ci pacjenci, typy spod ciemnej gwiazdy, których wbrew ich woli trzeba przerabiać na ludzi. Choć zdarzają się wyjątki, jak na przykład Lewicki, gracz giełdowy, mężczyzna elegancki i nieprzyzwoicie bogaty. Czyżby interesował się Izaurą? Gdyby nie dwadzieścia siedem lat różnicy, kto wie... Wypadki jednak toczą się szybko i różnica wieku idzie w niepamięć. Izaura i Lewicki nawiązują romans, opuszczają ośrodek i dzielą czas między wielkomiejskie rozrywki, łóżko i wspólną grę na giełdzie. Jednak w dość długim życiu Lewickiego wydarzyło się coś, co może położyć się cieniem na ich szczęściu. Po studenckim pijaństwie na promie do Szwecji zmuszono go do podpisania zgody na współpracę z kontrwywiadem. W latach dziewięćdziesiątych spłacał haracz, grając na giełdzie dla nowych służb. Kiedy postanawia z nimi zerwać... Siostra i byk to powieść przygodowo-sensacyjna o miłości, pieniądzach i służbach specjalnych. Górniak pisze błyskotliwie i z humorem o sprawach dramatycznych i skomplikowanych.

Zbigniew Górniak (ur. 1961) - dziennikarz, reportażysta, felietonista, autor wywiadów w TVP3 i scenarzysta programów publicystycznych (m.in. Polacy dla TVP1). Redaktor naczelny wrocławskiego Echa Miasta. Zadebiutował w 2006 roku powieścią Pulpa fikcyjna. Albo dwa wesela i pogrzeb kapitana Żbika. Książka zebrała przychylne recenzje. Siostra i byk to jego druga powieść.

WAB 2009, ISBN: 978-83-7414-544-2, 125x195, 264 s., oprawa miękka

Siostra i byk Zbigniew Górniak

Książka

  • ISBN: 

    9788374145442

W związku z zamknięciem księgarń stacjonarnych wprowadzamy DARMOWĄ dostawę do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.