ISBN: 9788360532195
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 0
Koszt wysyłki od: 6.70 PLN
Wydawnictwo: AMF

Skandynawia to zwięźle przystępnie i z pasją napisane wprowadzenie do procesu historycznej politycznej i kulturalnej ewolucji Szwecji Finlandii Norwegii i Danii od czasów napoleońskich aż do chwili obecnej. Przebija z niego wielka wiedza i życzliwość autora który rozprawia się tu z narodowymi stereotypami że Finowie to kłótliwi i niemożliwi do zrozumienia nożownicy Szwedzi to pewni siebie pyszałkowie i introspektywni materialiści Norwegowie to rozproszona grupa tępych purytańskich alkoholików a Duńczycy są jeżdżącymi na rowerach entuzjastami pornografii. Nie ma drugiej książki równie przekonująco przedstawiającej istotne wydarzenia i osobowości tego regionu w czasach nowożytnych w tym sylwetki takich artystów i intelektualistów jak Kierkegaard Ibsen Strindberg Munch Grieg Sibelius i Ingmar Bergman. Griffith pokazuje jak w trzecim tysiącleciu narody skandynawskie borykając się z rozlicznymi problemami nadal prowadzą metaforyczną walkę ze złośliwymi trollami. Historia bez zaściankowości. Tony Griffiths historyk z południowej Australii śledzi przekształcanie się Skandynawii z ubogich społeczeństw w zamożne nowoczesne państwa a do zilustrowania swojej opowieści posługuje się dziełami sztuki. Wieloletni ambasador Finlandii przy ONZ Mac Jakobson tak opisał nastrój panujący w Skandynawii w okresie międzywojennym Dania bała się Niemiec Finlandia bała się Rosji Norwegia nikogo się nie bała a Szwecja nie mogła się zdecydować kogo bać się najbardziej. Choć tak ostro zarysowane zagrożenia od tamtej pory zdążyły wyblaknąć uwaga Jakobsona trafnie odzwierciedla rzeczywistość geopolityczną kształtującą historię Skandynawii. Skandynawia Tony

AMF Plus Group 2011, ISBN: 9788360532195, 145x205, 374 s., oprawa miękka

Skandynawia Wojna z trollami Tony Griffiths

Książka

  • ISBN: 

    9788360532195

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!   
 
 
 
 
 
 
 
 
   Paczka w RUCHu to usługa logistyczna umożliwiająca odbieranie paczek w ponad 3700 kiosków i saloników RUCH oraz punktów partnerskich, a także nadawanie paczek w całej sieci RUCH. Punkty zawsze są umiejscowione w dogodnych lokalizacjach - na osiedlach miejskich, w centrach handlowych, węzłach komunikacyjnych oraz w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich - tym samym Konsument ma zawsze dogodny dostęp do swojej paczki.