Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788324230570
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 0
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Universitas

Otrzymujemy księgę omawiającą podejmowane zagadnienie z różnych perspektyw i w odniesieniu do różnych zjawisk, z wykorzystaniem narzędzi wypracowanych przez różne szkoły metodologiczne, a jednocześnie - co stanowi rzadkość w tego typu wieloautorskich przedsięwzięciach - tom koherentny, zmierzający do jasno sformułowanych wniosków, które z jednej strony poszerzają istniejący stan wiedzy na temat poszczególnych twórców, dzieł, nurtów w literaturze i kulturze, z drugiej zaś mają przełożenie praktyczne, przede wszystkim w zakresie inspiracji dalszych badań i strategii "postępowania z literaturą" we wszystkich środowiskach, które są powołane do animacji postaw proksiążkowych.

Literatura dla dzieci i młodzieży od początków swego istnienia, a także - jak dowodzi Francesco M. Cataluccio - kultura współczesna dotknięte są "niedojrzałością, chorobą naszych czasów". Choroba ta, jak dowodzi niniejsza książka, ujawnia się przede wszystkim w infantylizowaniu odbiorcy wirtualnego, bohatera, stosowanych w sztuce środków wyrazu, w formach ułatwionych i uproszczonych. Autorzy tomu dostrzegają to niebezpieczeństwo, zarazem jednak dowodzą, że infantylizacja jest formą strategii komunikacyjnych, przybiera często postać swoistej prowokacji, która - paradoksalnie - wydobywa pokłady mądrości, odpowiedzialności i dojrzałości hipotetycznego odbiorcy sztuki, wzmaga jego kreatywność i sprzyja rozwojowi kontaktów z literaturą i sztuką.

Z recenzji dr. hab. prof. UW Grzegorza Leszczyńskiego
 
Universitas 2016, ISBN: 9788324230570, 150x235, 516 s., oprawa miękka


Książka

  • ISBN: 

    9788324230570

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!