Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788375365429
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 32
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Wydawnictwo: Czarne

Bestsellerowa opowieść o hermetycznym świecie na Wschodzie, w którym zasady ustalają brutalne gangi, a po broń sięga się na każdym kroku.

Nikołaj Lilin wychował się pośród Urków, żyjących w Naddniestrzu. Przyjął ich surowy kodeks i nauczył się na wszelkie możliwe sposoby walczyć o swoje. Teraz chce się podzielić sensacyjną historią. Jego opowieści o miejscach, w którym liczy się brutalna siła, przynależność do grupy, symbole wytatuowane na skórze i umiejętność posługiwania się nożem, mrożą krew w żyłach

"W naszym domu, tak jak we wszystkich syberyjskich domach, broń przechowywana była w określonych miejscach. Pistolety zwane własnymi, czyli te, które syberyjscy kryminaliści noszą zawsze przy sobie, słowem, te, których używają codziennie, odkłada się pod obrazy, czyli rodzinne ikony, fotografie zmarłych bliskich oraz tych, którzy właśnie odsiadują wyrok w więzieniu. Pod ikonami i zdjęciami znajduje się jakby półka zakryta skrawkiem czerwonego materiału, na której zwykle stoi tuzin syberyjskich krucyfiksów. Kiedy przestępca wchodzi do domu, natychmiast tam idzie, wyciąga pistolet i odkłada go na półkę, po czym żegna się znakiem krzyża, a na pistolecie kładzie krucyfiks."

Fragment książki

"Wspaniała i pouczająca Zmusza, by na nowo ocenić, czym jest dobro i zło."

Irvine Welsh, autor Trainspotting

"Przynosi dreszcz przyjemności, o którym trudno zapomnieć."

Roberto Saviano

"Zachwycająca."

The Guardian

"Piękna, zbójecka ballada o przestępcach tworzących społeczność, w której obowiązują twarde zasady oparte na trzech prostych wartościach - Bóg, Honor i Braterstwo. A wokoło poradziecki chaos. Naruszenie przestępczego kodeksu jest bezwzględnie karane. To świat nieco egzotyczny i na swój sposób piękny. Tę książkę czyta się jednym tchem."

Mirosław Zbrojewicz

"To spisany kodeks postępowania Ludu, który od zawsze trwał w Wolności. Syberyjskie wychowanie jest przypomnieniem, gdzie można znaleźć oparcie w czasach bełkotu i nieustannie zmieniających się wartości. W WIERNOŚCI i TRADYCJI. Książka dla Wszystkich, którzy poszukują oparcia w tradycji i wierności ideałom w dżungli współczesnego świata."

Eryk Lubos


Black Publishing 2014, ISBN: 9788375365429, 150x210, 320 s., oprawa miękka


Książka

  • ISBN: 

    9788375365429

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!