Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788301150150
Realizacja zamówienia: 48 h dni
Sprzedanych produktów: 0
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Wydawnictwo: PWN

PWN 2007, ISBN: 978-83-01-15015-0, 125x195, 448 s., oprawa miękka

 

Prezentujemy pierwsze polskie, kompleksowe opracowanie, poświęcone dorobkowi naukowemu Alfreda Marshalla (1842-1924) – założyciela szkoły w Cambridge, powszechnie uznawanego za "ojca" ekonomii neoklasycznej. Trudno przecenić jego wkład w rozwój ekonomii. Nie tylko rozwinął on bowiem teorię i wyposażył ekonomistów w cały szereg narzędzi analitycznych, ale przyczynił się również do potwierdzenia statusu tej nauki jako odrębnej dyscypliny akademickiej. Jego teorie od ponad 100 lat stanowią źródło inspiracji dla kolejnych pokoleń ekonomistów.

Choć powtarzane niegdyś hasło: That's all in Marshall (Wszystko jest w Marshallu) wydaje się dziś przesadne, świadczy jednak o znaczeniu jego prac i bogactwie stworzonego przez niego systemu. Autorka koncentruje się na takich zagadnieniach, jak:

analiza marshallowskich postulatów metodologicznych oraz uchwycenie relacji między teorią a praktyką gospodarczą;

analiza systemu ekonomicznego Marshalla:

teorii wartości i teorii podziału oraz mniej znanych, choć mających równie istotne znaczenie

– teorii pieniądza i handlu zagranicznego; analiza wskazań, jakie Marshall formułował pod adresem polityki gospodarczej i społecznej w konfrontacji z wnioskami wynikającymi z teorii ekonomicznej, oraz określenie, w jakim stopniu faktyczna zależność między jego teorią a zaleceniami względem praktyki była zbieżna z zależnością, za jaką Marshall się opowiadał.

 

System ekonomiczno-społeczny Alfreda Marshalla Joanna Dzionek-Kozłowska

Książka

  • ISBN: 

    9788301150150

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!