Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 978-83-7489-544-6
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 19
EAN: 9788374895446
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawnictwo/Producent: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Rosnąca popularność szkoleń sprawia że potrzebni są odpowiednio przygotowani trenerzy którzy będą mogli je zaplanować i poprowadzić. Do nich właśnie jak również do pracowników działów HR i szkoleniowych adresowana jest seria Szkolenia. Metody symulacyjne były znane już w starożytności. W Polsce ich wprowadzenie przebiegało falami a ich rozkwit i znaczące rozpowszechnienie nastąpiły wraz z transformacją gospodarczą kraju i zmianami w edukacji.

Celem autorów jest połączenie wiedzy teoretycznej z praktyczną i pokazanie jak stosować symulacje w celu osiągnięcia zamierzonych efektów szkolenia. Opisują oni trzy podstawowe rodzaje metod symulacyjnych symulacja behawioralna gry symulacyjne symulatory tłumaczą jak stworzyć własne symulacyjne narzędzie szkoleniowe i dostosować te już znane do danego obszaru tematycznego. Przekazują użyteczne wskazówki które pomogą trenerom w ich codziennej pracy i ułatwią rozwój kompetencji uczestników szkolenia. Dodatkowo podpowiadają jak zadbać o poczucie bezpieczeństwa osób szkolonych wzbudzić ich ciekawość zminimalizować opór i rozwiać pojawiające się wątpliwości. Tłumaczą że trener musi zachować postawę niezależnego arbitra dającego szansę uczestnikom na popełnianie błędów a następnie wyciąganie z nich wniosków i ich naprawianie. Wspominają również o słabych stronach i ograniczeniach metod symulacyjnych przestrzegają przed potencjalnymi trudnościami i zachęcają do nieustannego notowania własnych spostrzeżeń jako wskazówek do dalszego doskonalenia zarówno siebie jak i samego szkolenia. Zapewniają że poprawnie dobrana i przeprowadzona symulacja jest nieocenionym wsparciem w osiąganiu celów szkolenia.

 

Książka Alicji Balcerak i Jacka Woźniaka ma dwa oblicza. Po pierwsze jest gruntowną refleksją teoretyczną nad problemem wykorzystania metod symulacyjnych w edukacji dorosłych dzięki czemu ma walor porządkujący i precyzujący definicje oraz nazwy. Po drugie jest zbiorem wielu cennych wskazówek dla trenerów korzystających z tych metod na salach szkoleniowych. Wartości refleksji Autorów książki dodaje wyczerpująca literatura przedmiotu zgromadzona w bibliografii.

Andrzej Szastok prezes Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu
 
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 2014, ISBN: 978-83-7489-544-6, 145x205, 232 s., oprawa miękka


Książka

  • ISBN: 

    9788374895446

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Orlen Paczka dla zamówień o wartości minimum 100 zł.

Wysyłka niedostępna dla pozycji z kategorii: Gry i Puzzle

 

 

Zachęcamy się do zapoznania z naszą ofertą używanych mebli biurowych

Więcej...