Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788377584736
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 46
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Wydawnictwo: Muza

Uwaga, oferowane przez nas egz. tego tytułu mogą mieć nieznacznie zarysowane okładki.

Tilman Roering, autor bestsellerowych powieści historycznych, opowiada o fascynującym, burzliwym i awanturniczym życiu jednego z największych malarzy europejskich.

Przedstawia jego dzieciństwo i lata spędzone w Mediolanie, gdzie uczył się malarstwa i gdzie został uwiedziony przez jednego z nauczycieli, co już na zawsze zadecydowało o jego upodobaniach seksualnych.

Następnie przenosi czytelnika do Rzymu, w którym Caravaggio najpierw cierpiał biedę, potem trafił do papieskiego malarza Cesariego, a w końcu znalazł możnego mecenasa i dzięki niemu rozpoczął swoją wielką karierę.

Autor pokazuje również tę gorszą stronę artysty, człowieka porywczego, skłonnego do bójek i awantur, który musiał uciekać z Rzymu, bo zabił człowieka.

Tłem dla tej barwnej opowieści są wydarzenia epoki, odgłosy inkwizycji, odkrycia kopernikańskie, proces Giordana Bruna, intrygi w Watykanie.

W książce znajdziemy także przewodnik po obrazach, ciekawy opis warsztatu Caravaggia, a także okoliczności życiowe, które towarzyszyły powstawaniu jego arcydzieł.


Muza 2013, ISBN: 978-863-758-473-6, 165x245, 512 s., oprawa twarda
 
Tajemnica Caravaggia Tilman Rohrig

Książka

  • ISBN: 

    9788377584736

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!