Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788360725634
Realizacja zamówienia: 48 h dni
Sprzedanych produktów: 0
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Wydawnictwo: M

Wydawnictwo M 2008, ISBN: 978-83-607-2563-4, 140x200, 360 s., oprawa miękka

 

Arka Przymierza, Tablice Mojżesza, ich losy, zniknięcie i poszukiwania to jedna z największych tajemnic historii. Rzadko można znaleźć temat tak atrakcyjny, wręcz egzotyczny, obejmujący tak wiele obszarów, a jednocześnie tak skomplikowany i trudny do przeanalizowania, któremu poświęcono by tak mało uwagi. Książka W poszukiwaniu Arki Przymierza stanowi zwieńczenie badań, które autor, wybitny specjalista w zakresie historii i kultury Etiopii, rozpoczął w roku 1995. Aby odpowiednio opisać kościół pod wezwaniem Marjam Tsyjon w Aksum i przylegającą doń kaplicę, w której miała być przechowywana Arka Przymierza, trzeba było sprawdzić, jakie wzmianki o tej świętej relikwii istnieją we wcześniejszej literaturze. I tak rozpoczęło się pasjonujące śledztwo w poszukiwaniu świadectw i dziejów owego niezwykłego przedmiotu, który pojawił się jakoby w Etiopii trzy tysiące lat temu.

Stuart Munro-Hay bada każdą teorię i wzmiankę o Arce w etiopskich pismach, przybliżając nas do rozwiązania zagadki tej relikwii wszech czasów. Stuart Munro-Hay - profesor kontraktowy Uniwersytetu Berlińskiego, jeden z największych autorytetów w dziedzinie historii Etiopii, Egiptu i Bliskiego Wschodu. W poszukiwaniu Arki Przymierza to ostatnie jego dzieło

 

W poszukiwaniu Arki Przymierza Prawdziwa historia Tablic Mojżesza Munro Hay Stuart

Książka

  • ISBN: 

    9788360725634

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!