Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788378864509
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 1
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN

Jak to możliwe, że pacjenci po zawale, utraciwszy zdolność mówienia, wciąż krzyczą Szlag!, gdy są zdenerwowani Jak to się stało, że Wacek przestał być tylko jednym z wielu imion Dlaczego gówno jest wulgarne, a kupka tylko dziecinna I dlaczego, chcąc kogoś obrazić, prostujemy środkowy palec
Niemal wszyscy przeklinamy - po zbyt wielu drinkach, kopnięciu się w palec albo przyłapani na gorącym uczynku. Przekleństwa można "wypikać", zastąpić gwiazdką, ocenzurować - lecz są tak pociągające, że nie potrafimy przestać ich używać.

Benjamin Bergen, językoznawca i kognitywista, tłumaczy co przeklinanie mówi nam o naszym języku i umyśle. Przekonuje, że "brzydkie" słowa są pożyteczne. Mogą śmieszyć, wyzwalać albo pobudzać emocjonalnie. Dowodzi, że oferują nam możliwość spojrzenia z nowej perspektywy na to jak mózg przetwarza język i dlaczego języki świata tak różnią się od siebie.

Błyskotliwe jak diabli i zajebiście śmieszne, What the F jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak i dlaczego przeklinamy.

Fascynująca podróż na styku etymologii, neuronauk i kultury - "Discover"
Bergenowi udaje się nas przekonać, że warto docenić społeczną rolę "brzydkich" słów - "Science"

Książka „What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych” - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Copernicus Center Press.

Copernicus Center Press 2019, ISBN: 9788378864509, 140x215, 416 s., oprawa miękka

W związku z zamknięciem księgarń stacjonarnych wprowadzamy DARMOWĄ dostawę do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.