Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788377205389
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 1
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Petrus

„Książka podejmuje problem niezwykle interesujący i ważny z punktu widzenia nauk społecznych, w tym procesów komunikacji. Spotkanie duchowości z mass mediami może kreować naszą przyszłość, ale także jest łącznikiem między nią a teraźniejszością. Autor wzbogaca pracę licznymi cytatami pochodzących w przeważającej części z dokumentów kościelnych udostępnionych w Internecie, co czyni ją materiałem żywym, poddaną oglądowi współczesności. Z wielkim wyczuciem, niezwykłą intuicją duchownego i medioznawcy punktuje istotne zworniki relacji łączących nowoczesność medialnego przekazu. Praca jest wynikiem głębokich przemyśleń i może być źródłem dalszych dociekań, zwłaszcza dla ludzi młodych zafascynowanych współczesnymi technikami przekazu medialnego i ich wpływem na duchowe przeżywanie globalnego technologicznie świata”.

– prof. zw. dr hab. Maciej Kawka, Polska Akademia Umiejętności, Komisja Medioznawcza

„Opublikowano wiele prac poświęconych środkom społecznego przekazu i komunikacji międzyludzkiej. Są to spojrzenia z punktu widzenia wielu dziedzin nauki: np. politologii, socjologii, pedagogiki, informatyki, nawet filozofii. A czy teologia, w dodatku ta, która zajmuje się duchowością, jest częstym uczestnikiem w tych dysputach? Dlaczego miałaby tu być mniej ważna? Te pytania należy uznać za zasadne. We wstępie Autor zauważa, że historia dostarcza niejednego przykładu, jak treści teologiczne, a dokładniej nadrzędna w stosunku do nich duchowość, wpłynęła na ludzkie losy. Niniejsza książka z pewnością stanie się przydatną lekturą dla osób z charakterem, dla których poziom przeżywanego życia nie pokrywa się np. z prymitywnym wyścigiem w walce o płytkie newsy, często nawet do końca niesprawdzone”.

– ks. dr hab. Robert Nęcek, zastępca przewodniczącego Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Katedra Edukacji Medialnej

Petrus 2020, ISBN: 9788377205389, 130x190, 244 s., oprawa twarda

Książka

  • ISBN: 

    9788377205389

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.