Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788324131587
Realizacja zamówienia: 48 h dni
Sprzedanych produktów: 9
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Amber

Amber 2008, ISBN: 978-83-241-3158-7, 160x230, 240, oprawa twarda

 

Wszystko, co wiemy o Wielkim Murze, to mit!

Jeden z najsłynniejszych zabytków świata otacza wiele mitów. Co roku miliony turystów wspinają się na tę imponującą kamienną budowlę, a miliony innych oglądają ją na niezliczonych filmach i fotografiach, w rzeczywistości jednak

Mur jest zbyt zróżnicowany, by poznać go z kilku zdjęć czy podczas jednodniowej wycieczki.

Wielki Mur biegnie przez całe Chiny?

Wielki Mur nie ciągnie się przez całe Chiny i nie jest kamienny - wzniesiono go głównie z ziemi, a większość odcinków dziś już nie istnieje. Jest jedynym dziełem rąk ludzkich widocznym z Księżyca? Nie widać go nawet z orbity okołoziemskiej, a cóż dopiero z Księżyca.

Nawet jego nazwa jest zwodnicza - to nie pojedynczy mur, lecz wiele murów zbudowanych w różnych okresach. Przez stulecia chronił Chiny przed najazdami barbarzyńców z północy? Przez wieki odgradzał Chinami od koczownikami z północy i zachodu, ale najeźdźcy przekraczali go bez trudu, kiedy tylko chcieli.

John Man przemierza swoim zwyczajem tysiące kilometrów i tysiąclecia, opowiadając o barwnej historii Wielkiego Muru. Jak zwykle nie zadowala się studiami w bibliotekach i lekturą źródeł: wędruje śladami swojego "bohatera". Relacjonuje podróż wzdłuż Muru - od pustyń na dalekim zachodzie po Pacyfik - nie szczędząc anegdot i pasjonujących opisów własnych przygód i spotkań z ludźmi, którzy pomagają mu w rozszyfrowaniu sekretów tej niezwykłej budowli, wznoszonej przez siedemnaście wieków.

 

Wielki Mur John Man

Książka

  • ISBN: 

    9788324131587

 

Promocja!

 

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.