Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788378236474
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 4
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Bernardinum

Miałem okazję wielokrotnie osobiście słuchać kazań Księdza Biskupa Jana. Nie bardzo wiedziałem, co bardziej podziwiać: czy kompetencję i głębię jego wyjaśnień, czy też piękno słowa, a przy tym prosty i bezpośredni sposób jego przekazywania. Tylko w ten sposób słowo to mogło stać się pokarmem i światłem na drodze chrześcijańskiego życia. Posiadał przy tym ogromną łatwość mówienia i wczucia się w sytuację słuchaczy. Z równym zainteresowaniem umiał mówić do środowisk uczonych, jak i prostego ludu Bożego.

Doskonałe, teoretyczne przygotowanie pozwalało jemu głęboko wnikać w myśl Autora natchnionego i dzięki temu docierać do zamysłu samego Boga. Jednocześnie przez wczucie się w sytuację słuchaczy znajdował drogę do ich serc.

Wydany obecnie tom homilii pt. Zamyślenia nad słowem Pana, jak wskazuje na to podtytuł, nie jest zbiorem jednolitym. Książka zawiera 39 homilii, które w okresie dziesięciolecia, w latach 1988-1998, opublikował na łamach Współczesnej Ambony.

Wartość obecnego tomu, opublikowanego przez Wydawnictwo Bernardinum polega na tym, że zawarte w nim homilie zostały w całościosobiście przygotowane przez samego Kaznodzieję. Stanowią one zatem najbardziej autorytatywne źródło do poznania nie tylko treści głoszonych homilii, ale także stylu, języka, duchowości i osoby czcigodnego Kaznodziei. Powiedziałbym, że właśnie w tych homiliach, pomimo śmierci, nadal żyje i ukazuje się najbardziej prawdziwy obraz człowieka, kapłana, biskupa i duszpasterza.

Abp Henryk J. Muszyński, Wstęp

Bernardinum 2016, ISBN: 9788378236474, 148x206, 256 s., oprawa twarda

Książka

  • ISBN: 

    9788378236474

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.