ISBN: 9788363656485
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawnictwo: Marginesy

Zelda - towarzyszka życia wiecznie w niej zakochanego Scotta Fitzgeralda, autora Wielkiego Gatsby ego - stała się symbolem swoich czasów.

Była kobietą wyzwoloną. Niezwykle atrakcyjną i ambitną. Prawdziwą ikoną swoich czasów - to właśnie lata dwudzieste stworzyły współczesny model gwiazdy towarzystwa, ekranu, sceny. To ona - wciąż na nowo portretowana na łamach jego książek - stała się królową epoki jazzu.

Nancy Milford, zafascynowana historią Zeldy, zebrała dziesiątki listów, wspomnień, notatek swoich bohaterów, by utkać z nich jedyną taką powieść-biografię.

Nancy Milford tworzy niezapomniane obrazy bohaterki: Zelda - niesforna dziewczynka, zadziorna nastolatka, niepokorna narzeczona Scotta. Zelda - żona błyszcząca na salonach, towarzyszka podróży, matka ich wymarzonej córeczki.

Zelda - niespełniona artystka. Marząca o sławie. Konkurująca w pisaniu z mężem, to znów szukająca zapomnienia podczas wielogodzinnych lekcji tańca.

Zelda zdradzająca. I Zelda zdradzana.

W końcu Zelda po kolejnej próbie samobójczej - malująca kwiaty pacjentka kliniki psychiatrycznej.

I Zelda-wdowa, prosząca odwiedzających ją młodych ludzi, by nigdy nie pili tyle co Scott i by nie marnowali życia.

Jaka była ta kobieta, bez której i z którą F. Scott Fitzgerald nie mógł żyć - opowiada Nancy Milford w swojej powieści Zelda.
 
Marginesy 2013, ISBN: 9788363656485, 145x220, 493 s., oprawa miękka


Książka

  • ISBN: 

    9788363656485