Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788327154552
Realizacja zamówienia: 2 dni
Sprzedanych produktów: 2
EAN: 9788327154552
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawnictwo/Producent: Wydawnictwo Dolnośląskie

"Żniwa zła" to wciągający thriller, w którym akcja nie zwalnia tempa ani na chwilę. Czy bohaterom uda się zdemaskować tajemniczego psychopatę?

Przy poszukiwaniach mordercy trzeba mieć zawsze szeroko otwarte oczy i dobrze przyjrzeć się każdemu, nawet zaufanej osobie z bliskiego otoczenia. Bohaterowie książki "Żniwa zła" teoretycznie znali tę zasadę, jednak nie spodziewali się, że zostaną zmuszeni do zastosowania jej w swoim życiu. Trzymający w napięciu thriller zapewnia sporą dawkę wrażeń każdemu Czytelnikowi już od pierwszych stron.

Książka stanowi trzecią część z serii "Cormoran Strike". Poprzednie nosiły nazwy: "Wołanie kukułki" oraz "Jedwabnik". Akcja rozgrywa się w 2001 roku. Robin Ellacott, sekretarka Cormorana Strike'a, podobnie jak jej szef, cieszy się dużą sławą dzięki wyjaśnieniu dwóch głośnych spraw. Problemy ich agencji wciąż istnieją, ale sytuacja z pewnością zmierza w dobrym kierunku. Oczywiście nic co dobre nie może trwać wiecznie.

Wkrótce kobieta odbiera tajemniczą, niepozorną przesyłkę. Robin absolutnie nie spodziewa się makabrycznej zawartości. W paczce leży odcięta, ludzka noga. Ponieważ Cormoran sam stracił tę samą kończynę na wojnie, zauważa, że również i ta wysłana została amputowana w tym samym miejscu. Mężczyzna nie wierzy w taki przypadek i odczytuje to jako wyraźną groźbę. Tym samym również i Robin znajduje się w niebezpieczeństwie, ponieważ paczka została wyraźnie zaadresowana do niej.

Na początku Robin i Cormoran ustalają trzech sprawców, którzy mogli mieć coś na sumieniu, a których przeszłość jasno wskazuje na to, że mogą być zdolni do takich czynów. Wraz ze znajomym policjantem rozpoczynają pełnowymiarowe śledztwo, jednocześnie obserwując, jak w Londynie giną kolejne młode kobiety. Pierwsze tropy okazują się być mylne, podejrzani niewinni, a liczba wskazówek i poszlak coraz mniejsza. Ktoś wyraźnie wie, jakie podejmują działania i jak skutecznie ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. Jak więc złapać taką osobę? Okaże się, że najpierw należy rozejrzeć się w najbliższym otoczeniu. Psychopata będzie znacznie bliżej niż sądzili, jednocześnie jawnie szydząc z powolnych postępów w sprawie. Życie bohaterów staje się realnie zagrożone, a czasu na rozwikłanie zagadki coraz mniej.

"Żniwa zła" to świetnie napisany, trzymający w napięciu thriller, w którym ciężko jest przewidzieć zakończenie. Mnogość rozwiązań i potencjalnych sprawców sprawia, że każdy Czytelnik zostanie natychmiast wciągnięty w wir zdarzeń!

Robert Galbraith to tak naprawdę, znana wszystkim z serii książek o Harry'm Potterze, brytyjska autorka J.K. Rowling. Obecnie od wielu lat stawiana jest w czołówce najbardziej rozpoznawalnych i najwięcej zarabiających pisarzy na świecie.

Klienci, którzy kupili prezentowaną pozycję wybrali również...

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Orlen Paczka dla zamówień o wartości minimum 100 zł.

Wysyłka niedostępna dla pozycji z kategorii: Gry i Puzzle