Prawo do odstąpienia od umowy


Prawo do odstąpienia od umowy

1.Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w terminie 14 dni od otrzymania zamówionego produktu, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn, z zastrzeżeniem, że nie podlegają zwrotowi świadczenia i produkty, od nabycia których, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, nie można odstąpić. Zasady odstąpienia od umowy sprzedaży, są dostępne na stronie (link), wzór formularza o odstąpieniu od umowy, z którego Klient może skorzystać dostępny na tej stronie (link).

2. Odstąpienie od umowy może być przekazane drogą mailową na adres sklep@dedalus.pl lub pisemnie na adres Skład Tanich Książek, ul. Chmielna 20, 00-020 Warszawa.

3. Zwrotu należy dokonać, wysyłając towar na adres: Skład Tanich Książek, ul. Chmielna 20, 00-020 Warszawa. Firma Księgarska Bonus zwraca w takich przypadkach równowartość ceny towaru i kosztów dostawy. Wysokość zwrotu kosztów dostawy jest równa najtańszej opcji kosztów wysyłki oferowanej przez Sklep. Klient ponosi koszt odesłania towaru. Zwrot należności odbywa się przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Klient, chyba że Klient wyraźnie zgodzi się na inny sposób zwrotu, np. na wskazane przez Klienta konto

4. Zwrot należności następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od otrzymania oświadczenia Klienta o odstąpieniu od umowy, z uwzględnieniem Art. 32. § 3 Ustawy z 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

5. Jeżeli Klient wybrał sposób wysyłki inny niż najtańszy zwykły sposób wysyłki, oferowany przez Sklep, Sklep zwraca Klientowi równowartość najtańszego zwykłego sposobu wysyłki.

6. Klient ma obowiązek zwrócić przedmiot lub przedmioty umowy niezwłocznie, nie później niż w ciągu 14 dni od odstąpienia od umowy, z tym, że do zachowania terminu wystarczy nadanie przedmiotów umowy przed upływem tego terminu.

7. Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości przedmiotu lub przedmiotów umowy, będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia ich charakteru, cech i funkcjonowania.

DO POBRANIA:

Zgłoszenie reklamacyjne - wzór formularza

Odstąpienie od umowy (zwrot) - wzór formularza w formacie pdf

Odstąpienie od umowy (zwrot) - wzór formularza w formacie doc

REKLAMACJA LUB ZWROT
Za pomocą formularza możesz wysłać zgloszenie chęci odstąpienia od umowy lub reklamację
 

*pola obowiązkowe


Możesz wydrukować tę stronę na swojej drukarce

 

Z naszej szerokiej oferty wybraliśmy te tytuły, które szczególnie chętnie wybierane są jako nagrody książkowe dla uczniów.

 

Zamówienia na kwotę powyżej 1000 zł premiujemy rabatem 10 % oraz bezpłatną wysyłką.
Rabat naliczany jest automatycznie, podczas składania zamówienia.
Aby skorzystać z rabatu, należy przed rozpoczęciem składania zamówienia zalogować się na stronie lub, w przypadku braku loginu i hasła, zarejestrować się.

 

Stany magazynowe poszczególnych pozycji z tej oferty obejmują tylko magazyn podręczny. Istnieje możliwość zamówienia większych ilości poszczególnych tytułów z magazynu centralnego.

 

Zobacz ofertę