Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: Opracowanie zbiorowe
Zwykle wysyłamy w: 3 dni
EAN: 9788381961448
Wydawnictwo/Producent: PIW

Książka ta prezentuje protokoły z 67 spotkań, które odbyły się w latach 1934–1937 przy lwowskim Uniwersytecie Jana Kazimierza. Na te (przeważnie) czwartkowe spotkania przychodzili humaniści niezwiązani z uniwersytetem ani z filozofią – literaci i artyści, przedstawiciele innych dyscyplin naukowych, krytycy literaccy, lwowska elita intelektualna. Spotykali się tu z nieznanymi koncepcjami i lekturami, a przede wszystkim z prof. Romanem W. Ingardenem. Profesor podsuwał tematy spotkań, zagajał, prowokował do sporów, podsumowywał wypowiedzi, których cierpliwie słuchał, zgadzając się lub trwając przy własnym zdaniu, nie ustawiał się jednak w nadrzędnej roli. Rozrzut specjalności i zainteresowań uczestników spotkań nadał im wyjątkowy charakter. Mamy tu laboratorium żywej dyskusji, w której rodzą się koncepcje kluczowe dla humanistyki, rodzi się nowy Lwów – Lwów Ingardena.

Autor: Opracowanie zbiorowe
Data premiery: 2021-02-10
Strony: 300
Rodzaj: Książki
Okładka: Twarda
Format: 245x165x26

Książka

  • ISBN: 

    9788381961448

 

Zachęcamy się do zapoznania z naszą ofertą używanych mebli biurowych

Więcej...

     

 

Zapraszamy na zakupy
>>Wejdź<<

Podczas składania zamówienia możesz wybrać odbiór w jednej z naszych księgarń stacjonarnych w Warszawie, Krakowie, Częstochowie lub Wrocławiu. Niezależnie od wielkości zamówienia koszt odbioru wyniesie 0 zł.

-

Dostawa do wybranego punktu potrwa maksymalnie do 4 dni roboczych. Będziemy starali się pracować nad skróceniem tego terminu.

Złóż zamówienie za 99 zł i wybierz przesyłkę Orlen Paczką - a zamówienie wyślemy bezpłatnie.