Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: Aleksander Bielawski,Adrian Michalczyszyn
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 9788381514767
Wydawnictwo/Producent: wydawnictwo rm

W końcówce wiedza o tym, co masz robić, stanowi połowę sukcesu, a jednocześnie częściowe rozwiązanie aktualnego problemu.

W końcówce często dochodzi do pogorszenia jakości gry, co wynika z braku należytych studiów nad techniką ze strony graczy. Ten praktyczny poradnik, przeznaczony dla szachistów wszystkich poziomów, prezentuje techniki prowadzenia gry końcowej. Autorzy omawiają różne końcówki, a szczególną wagę przywiązują do najpopularniejszych – wieżowych – i umiejętności mistrza techniki Anatolija Karpowa. Znaczną część książki poświęcają krytycznej analizie końcówek z olimpiad, mistrzostw świata i Europy, dając tym samym czytelnikom cenną lekcję dobrych i złych posunięć.

Z tej książki dowiesz się, jak:
wykorzystać przewagę,
uniknąć podstawowych błędów (które zdarzają się nawet arcymistrzom),
sprytnie remisować,
radzić sobie z obroną,
prowadzić pojedynki gońca ze skoczkiem,
połączyć debiut z końcówką.

Aleksander Bielawski, arcymistrz, były mistrz świata juniorów i mistrz ZSRR, przez ponad dwadzieścia lat należał do światowej czołówki szachistów, był też trenerem Garriego Kasparowa w meczu z Nigelem Shortem o mistrzostwo świata w 1993 roku; od 1996 roku reprezentant Słowenii.
Autor: Aleksander Bielawski,Adrian Michalczyszyn
Data premiery: 2022-04-29
Strony: 214
Rodzaj: Książki
Okładka: Miękka
Format: 205x143x16

Książka

 • Autor: 

  Aleksander Bielawski,Adrian Michalczyszyn

 • Rok wydania: 

  2022

 • ISBN: 

  978-83-8151-476-7

 • Ilość stron: 

  214

 • Oprawa: 

  Miękka

 

Zapraszamy na zakupy
>>Wejdź<<

Podczas składania zamówienia możesz wybrać odbiór w jednej z naszych księgarń stacjonarnych w Warszawie, Krakowie, Częstochowie lub Wrocławiu. Niezależnie od wielkości zamówienia koszt odbioru wyniesie 0 zł.

-

Dostawa do wybranego punktu potrwa maksymalnie do 4 dni roboczych. Będziemy starali się pracować nad skróceniem tego terminu.