Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788311151383
Realizacja zamówienia: 48 h dni
Sprzedanych produktów: 0
Koszt wysyłki od: 6.70 PLN
Wydawnictwo: Bellona

Książka nie zajmuje się postacią Naczelnika jako polityka wojskowego czy męża stanu. Opowiada o jego związkach z kobietami które trwały u jego boku, towarzyszyły mu w życiu i działalności konspiracyjnej i kochały go nawet wówczas gdy on je odtrącił. Galerię pań ważnych w życiu Marszałka otwiera jego matka jedyna kobieta którą kochał naprawdę, a następnie przedstawione zostały sylwetki Leonardy Lewandowskiej jego syberyjskiej ukochanej, pierwszej żony Marii Juszkiewicz dla której zmienił wyznanie oraz jego ostatniej małżonki - Aleksandry Szczerbickiej. Jeden z rozdziałów poświęcony jest Kazimierze Iłłakowiczównie osobistej sekretarce Marszałka która także była zafascynowana nim jako mężczyzną. Przegląd dam serca Piłsudskiego zamykają Leokadia Lewandowska piękna lekarka towarzysząca mu podczas wyjazdu na Maderę, oraz jego ostatnia fascynacja - Jadwiga Burhardt. Piłsudski, jak wszyscy wybitni ludzie nie był łatwy we współżyciu o czym boleśnie przekonały się wszystkie jego partnerki. Kobiety swego życia traktował bardzo instrumentalnie, a one nigdy nie przestały kochać tego nietuzinkowego, fascynującego mężczyzny. Uczucie było na tyle silne, że dwie z nich wolały umrzeć, niż żyć ze świadomością odtrącenia przez niego.

Bellona 2017, ISBN: 978-83-11-15138-3, 130x200, 302 s., oprawa miękka

Kobiety w życiu Marszałka Piłsudskiego Iwona Kienzler

Książka

  • ISBN: 

    9788311151383

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!   
 
 
 
 
 
 
 
 
   Paczka w RUCHu to usługa logistyczna umożliwiająca odbieranie paczek w ponad 3700 kiosków i saloników RUCH oraz punktów partnerskich, a także nadawanie paczek w całej sieci RUCH. Punkty zawsze są umiejscowione w dogodnych lokalizacjach - na osiedlach miejskich, w centrach handlowych, węzłach komunikacyjnych oraz w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich - tym samym Konsument ma zawsze dogodny dostęp do swojej paczki.