Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9798324203351
Realizacja zamówienia: 2 dni
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 9798324203351
Wydawnictwo/Producent: Universitas

Tematem książki jest proces przetwarzania utworu literackiego w operę, wpisujący się w szeroką i złożoną problematykę współistnienia i współzależności muzyki i literatury. Jako materiał badawczy posłużyły autorce dziewiętnastowieczne operowe adaptacje dział literackich: "Traviaty" Verdiego, powstałej z inspiracji "Damą Kameliową" Dumasa, "Wertera" Masseneta, odwołującego się do "Cierpień młodego Wertera" Goethego oraz "Opowieści Hoffmanna" Offenbacha, których libretto stanowią fragmenty utworów i biografii E.T.A. Hoffmanna.

Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Sztuka adaptacji literatura romantyczna w operze dziewiętnastowiecznej, od Iwona Puchalska. Sztuka adaptacji literatura romantyczna w operze dziewiętnastowiecznej spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Iwona Puchalska. Nie będziesz żałował!

Książka

 • Autor: 

  Iwona Puchalska

 • Rok wydania: 

  2006

 • ISBN: 

  9798324203351

 • Ilość stron: 

  276

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  150x240

Polecamy również...

 

Zapraszamy na zakupy
>>Wejdź<<

Podczas składania zamówienia możesz wybrać odbiór w jednej z naszych księgarń stacjonarnych w Warszawie, Krakowie lub Wrocławiu. Niezależnie od wielkości zamówienia koszt odbioru wyniesie 0 zł.

-

Dostawa do wybranego punktu potrwa maksymalnie do 4 dni roboczych. Będziemy starali się pracować nad skróceniem tego terminu.