Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
Wielka wiosenna wyprzedaż
Co sprzedajemy w ramach promocji? Ponad 3 tysiące tytułów | Ok. 50 % zniżki na książki już wcześniej przecenione | Literatura faktu, fikcja, książki dla dzieci i inne

 Gdzie?

Tylko w księgarniach stacjonarnych Dedalus.pl: Warszawa, Kraków, Wrocław, Częstochowa, Bielsko-Biała

Kiedy? Od 20 kwietnia 2022 r.

Wycofujemy z oferty księgarń stacjonarnych ponad 3 tys. tytułów. Z tej okazji zdecydowaliśmy się ponownie je przecenić, więc w ten sposób ceny już obniżone o około 50-60 procent dodatkowo obniżyliśmy średnio o połowę. Zaczęliśmy od książek beletrystycznych i co tydzień będziemy dokładać tytuły z fantastyki, sensacji, biografie, książki naukowe, popularnonaukowe i dla dzieci. Poniżej będziemy prezentować wybrane tytuły skierowane do końcowej wyprzedaży wraz z promocyjnymi cenami. Na tej stronie będziemy dodawać wybrane tytuły, które dołączamy do wyprzedaży. Większość pozycji z wyprzedaży dostępnych jest tylko w kilku egzemplarzach, więc warto zaglądać do księgarń.

Sprawdź nasze lokalizacje  W księgarniach szukaj pozycji oznaczonych naklejką

_|_

Od środy 18 maja na wyprzedaży znajdziesz m.in.:

 

Brzemię białego człowieka Wiliam Easterly

Wiliam Easterly – były ekonomista Banku Światowego krytykuje Planistów, takich jak Sachs, którzy rzekomo potrafią rozwiązać wszelkie problemy społeczne, od nędzy i analfabetyzmu po wojny i tyranie. Renesans współczucia dla biednych znajduje wyraz w wielu spektakularnych działaniach promocyjnych (koncert Live 8), publicystyka Jeffreya Sachsa i aktywność Bono, Milenijne Cele Rozwoju ONZ, za którymi idą górnolotne postulaty polityczne, by zmniejszać światową biedę.

 

Stara cena: 69,90 zł

Cena na wyprzedaży: 6,00 zł

Taniej o 92 %

 

Harvard Business Review Przywództwo w sytuacjach przełomowych

Co znaczy być przywódcą w fascynującym i ciągle zmieniającym się świecie?

Autorzy artykułów opublikowanych w tej książce wyjawiają cechy i działania dobrego przywódcy, sięgając po inspirujące przykłady i wnioski z doświadczeń liderów wielu organizacji. Opowiadają na pytanie, co sprawia, że menedżer staje się prawdziwym przywódcą nadążającym za szybkimi zmianami w organizacji i jej otoczeniu. Dobry lider to rzadki i cenny zasób każdej organizacji.

 

Stara cena: 69,00 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 93 %

 

Seks i pieniądze Kalkulacja w miłości Marina Adshade

Czy jesteś singlem, czy żyjesz w szczęśliwym związku, twoje życie warunkuje ekonomia. Istnieje rynek seksu i miłości, a ty jesteś jego częścią! Fascynujące spojrzenie na kluczową rolę, jaką odgrywają zależności zachodzące pomiędzy miłością, popędem płciowym, władzą a siłami ekonomicznymi. Doktor Marina Adshade przekształca teorię ekonomiczną w seksowną naukę, demonstrując zastosowanie zasady podaży i popytu oraz innych sił rynkowych w sprawach miłości i libido. Pokazuje, że każdą możliwość, każdą decyzję, każdy wybór, jakiego dokonujemy w kwestii seksu i miłości, zrozumiemy lepiej, jeśli spojrzymy na nie przez pryzmat ekonomii.

 

Stara cena: 44,90 zł

Cena na wyprzedaży: 2,50 zł

Taniej o 95 %

 

Klątwa Fortuna i namiętności Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowych serii Cukiernia Pod Amorem oraz Podróż do miasta świateł! Zupełnie nowi bohaterowie, całkiem nowe perypetie, ten sam kunszt literacki, ta sama dbałość o realia historyczne. Litwa, rok 1733. Na stosie ginie młoda dziewczyna oskarżona o czary. Przed śmiercią rzuca klątwę na winnych swojej krzywdy. Odtąd pech nie przestanie im towarzyszyć Tymczasem w kraju zaczyna się gorący czas: śmierć króla Augusta II i wolna elekcja.

 

Stara cena: 39,90 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 88 %

 

Rozstańmy się na rok Taylor Jenkins Reid

„Niesamowicie dobrze napisana powieść o życiu małżeńskim – podnosząca na duchu i brutalnie szczera. Lektura pasjonująca i obowiązkowa dla każdego, kto jest (lub zamierza być) w związku dwojga oddanych sobie ludzi”. „Kirkus Reviews”

Zakochać się to najłatwiejsza część związku…

Kochali się, wzięli ślub, byli razem, byli szczęśliwi. Zwyczajne, dobre małżeństwo. Ale zaczął wkradać się chłód, obojętność, a w końcu niechęć i agresja. Wtedy on zaproponował, żeby rozstali się na rok.

 

Stara cena: 37,80 zł

Cena na wyprzedaży: 4,00 zł

Taniej o 89 %

 

Statek z papieru Scott Spencer

Daniel Emmerson jest zdolnym prawnikiem, który prowadzi świetnie prosperującą kancelarię w Nowym Jorku. Na swoje nieszczęście podejmuje się obrony czarnego dealera narkotyków, który po przegranym procesie obarcza Daniela odpowiedzialnością za wyrok. Po zamachu na swoje życie Daniel razem z rodziną ucieka do prowincjonalnego miasteczka, gdzie się wychował. Tu jego życie ulega nieodwracalnej przemianie: zakochuje się w czarnoskórej Iris.

 

Stara cena: 29,90 zł

Cena na wyprzedaży: 4,00 zł

Taniej o 87 %

 

Ta jedna miłość Dorota Milli

Piękna opowieść o przyjaźni, czekoladzie i zimowym, nadmorskim Mrzeżynie. Florka musi otworzyć nowy rozdział w życiu, a wszystko po to, by wreszcie odnaleźć TĘ JEDNĄ MIŁOŚĆ. "Ta jedna miłość" Miłość zmieniała ludzi, dodawała im wyrazistości, mocno podkreślając przemeblowania w sercu. Obserwowała wiele par, które połączyły się idąc już nie osobno, ale razem przez świat. Zawsze zazdrościła im tej więzi, która splata na wiele lat. Florka kochała czekoladę i nie wyobrażała sobie bez niej życia. Jednak nie można objadać się słodyczami bez konsekwencji w postaci kilku zbędnych kilogramów.

 

Stara cena: 39,90 zł

Cena na wyprzedaży: 7,00 zł

Taniej o 83 %

 

Zakochane Zakopane

Piękna zimowa opowieść o miłości!
Najsłynniejszy górski kurort zimą aż kipi życiem. Roi się w nim od amatorów rozrywek i używek, spotkamy w nim także wytrwałych bywalców tatrzańskich szlaków. Odważni toprowcy, nieustraszeni policjanci, piękne kelnerki i gwiazdy deptaków - w Zakopanem spotkacie całą plejadę barwnych postaci.

 

Stara cena: 39,90 zł

Cena na wyprzedaży: 7,00 zł

Taniej o 83 %

 

Gotowe na miłość Jill Mansell

W pierwszej wydanej po polsku powieści Mansell opowiada o Lottie, która na pozór nie szuka miłości. Żyje w pięknym domu na angielskiej wsi z dwójką cudownych (czasami!) dzieciaków, w niezłych stosunkach z eksmężem i w otoczeniu oddanych przyjaciół. A jednak, kiedy poznaje swego nowego szefa - idealny materiał na partnera - zakochuje się w nim, i to z wzajemnością.

 

Stara cena: 37,00 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 87 %

 

Przewodnik po królestwie ptaków Afryki Wschodniej Powieść Nicholas Drayson

Rose Mbikwa, Angielka, wdowa po kenijskim opozycyjnym polityku prowadzi wyprawy dla członków klubu ornitologicznego. Harry Khan i Pan Malik, uczestnicy tych wypraw, niemal jednocześnie wpadają na pomysł zaproszenia atrakcyjnej Rose na doroczny bal myśliwski. Męskie zgromadzenie członków klubu stawia obu pretendentom zadanie: zaobserwowanie jak największej liczby ptaków. Ten, kto wygra zakład, będzie mógł pójść z Rose na bal. Zaczyna się pogoń za ptakami w malowniczych zakątkach Afryki.

 

Stara cena: 29,99 zł

Cena na wyprzedaży: 3,50 zł

Taniej o 88 %

 

Gospodraka Wzrost i upadek systemu nakazowo-rozdzielczego Wojciech Roszkowski

Autor żartobliwym tytułem opatrzył ciekawy wątek historii gospodarczej, mianowicie system nakazowo-rozdzielczy, funkcjonujący w wielu państwach świata. Z kolejnych rozdziałów poznajemy źródła systemu (np. filozoficzne – marksizm), obudowę ideologiczną i sposób wprowadzania w ZSRR. Następnie Wojciech Roszkowski daje szczegółowy przegląd państw, które po II wojnie światowej przeszły na system nakazowo-rozdzielczy.

 

Stara cena: 34,90 zł

Cena na wyprzedaży: 2,50 zł

Taniej o 93 %

 

Sekrety wielkich handlowców czyli jak dokonywać tego, czego inni nie mogą Jeffrey J. Fox

Różnica między zwykłym sprzedawcą a wielkim handlowcem tkwi w jednym: wielki handlowiec sprzedaje więcej! On generuje większe wpływy ze sprzedaży niż ktokolwiek inny. Sprzedaje więcej zarówno w latach chudych, jak i tłustych, w okresach i dobrej, i złej koniunktury. Bez względu na konkurencję, bez względu na cenę, bez względu na wewnętrzne problemy w firmie, Rainmaker sprzedaje więcej, bo nigdy nie ustaje w stosowaniu zasad, których zwykli sprzedawcy nie przestrzegają wcale lub które stosują tylko czasami.

 

Stara cena: 39,00 zł

Cena na wyprzedaży: 3,50 zł

Taniej o 91 %

 

Kobieta i utracona miłość Marilyn Meberg

Każda strata boli. Najbardziej boli strata tego, co się kocha. Równocześnie jest to powszechne doświadczenie - ciągle coś lub kogoś tracimy. Marilyn Meberg, kobieta, która sama doświadczyła niejednej straty, pokazuje jak przejść przez takie doświadczenie w sposób mądry, duchowy i twórczy. Chcemy mieć kontrolę nad tyloma elementami, nad iloma jest to możliwe. Wrażenie, że kontrolujemy nasze dzieci, naszą pracę, naszego małżonka, naszych przyjaciół - cokolwiek, daje nam poczucie bezpieczeństwa, więc sprawujemy kontrolę nad tym wszystkim, dopóki coś lub ktoś się spod niej nie wyrwie.

Stara cena: 22,70 zł

Cena na wyprzedaży: 2,00 zł

Taniej o 91 %

 

Wstęp do socjologii Norman Gordon

Zadaniem książki jest przedstawienie szerokim rzeszom czytelników przeglądu podstawowych zagadnień socjologicznych w przejrzystej formie. Książkę tę można traktować jako uzupełnienie wielu standardowych, szczegółowych podręczników, a także jako skrócony, zintegrowany kurs tej dziedziny nauki, który należałoby pogłębić lekturami zalecanymi przez nauczycieli.

Stara cena: 39,00 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 87 %

Śmierć gazet i przyszłość informacji Bernard Poulet

Bernard Poulet, doświadczony francuski dziennikarz i redaktor naczelny opiniotwórczych gazet, przygląda się uważnie tej tendencji. Jego obserwacje nie ograniczają się jednak do analizy rynku prasy i spekulacji na temat jej przyszłości. Poulet zastanawia się nad dalekosiężnymi skutkami zmiany obiegu informacji, mogącymi fundamentalnie wpłynąć na funkcjonowanie całej przestrzeni publicznej. Czy koniec prasy drukowanej oznacza kres obecnej koncepcji cywilizacji

Stara cena: 34,90 zł

Cena na wyprzedaży: 4,50 zł

Taniej o 87 %

Bezkrwawa rewolucja Historia wegetarianizmu od 1600 roku do czasów współczesnych Tristram Stuart

Tristram Stuart ukazuje w swojej rewolucyjnej książce, jak różnorodne i głębokie są źródła tego, co nazywamy wegetarianizmem, a co określa nie tylko sposób odżywiania się czy postawę etyczną, ale także sposób postrzegania świata. Śledzi oddziaływanie filozofii Wschodu i wielkich religii Indii, które odcisnęło się już na myśli Pitagorasa czy Sokratesa.

Stara cena: 69,00 zł

Cena na wyprzedaży: 10,00 zł

Taniej o 86 %

Jerozolima i Ateny oraz inne eseje z filozofii politycznej Leo Strauss

Niniejszy zbiór esejów jest znakomitym wprowadzeniem do myśli filozoficzno-politycznej Leo Straussa (1899-1973). Ten wybitny myśliciel polityczny - uznawany za jednego z twórców amerykańskiej tradycji neokonserwatywnej - pozwala nam zrozumieć czym jest filozofia polityczna w klasycznym, a więc sokratejskim sensie.

Stara cena: 69,00 zł

Cena na wyprzedaży: 8,00 zł

Taniej o 89 %

Stary wspaniały świat Praktyczny poradnik gospodarzenia czyli sztuka dbania o samego siebie Tom Hodgkinson

Tom Hodgkinson, autor popularnych poradników o przyjemności niespiesznego życia, zabiera czytelników w pasjonującą podróż po starodawnej sztuce celebrowania codzienności. Opierając się na mądrości myślicieli i pisarzy wielu epok oraz na własnym doświadczeniu, Hodgkinson proponuje wolny od pośpiechu i stresu styl życia.

Odkryj na nowo stary wspaniały świat i pozwól, by od stycznia do grudnia ten nowoczesny almanach stał się twoim przewodnikiem na drodze do samowystarczalności

Stara cena: 39,99 zł

Cena na wyprzedaży: 7,00 zł

Taniej o 83 %

Detektyw w krainie cudów Powieść kryminalna i narodziny nowoczesności 1841-1941 Tadeusz Cegielski

Książka profesora Tadeusza Cegielskiego opowiada o tym, jak w nierozerwalny sposób sprzęgły się losy nowoczesnej cywilizacji oraz kultury popularnej. "Detektyw w krainie cudów" mówi o literaturze, która nie tylko świat odwzorowywała, ale i wręcz kształtowała, oraz o słynnych pisarzach i znanych wydawcach. Jak się okazuje, bohaterowie kryminałów, choć obdarzeni tylko symbolicznym życiem, potrafili wpływać na życie rzeczywiste.

Stara cena: 49,90 zł

Cena na wyprzedaży: 7,00 zł

Taniej o 86 %

Bezsilny Bóg Religia polityka i nowoczesny zachód Mark Lilla

Ta książka zafascynuje tych którzy - zastanawiają się jak pogodzić sferę religii z wymogami demokracji - dostrzegają że teza o śmierci Boga coraz bardziej traci na aktualności. Jesteśmy świadkami rosnącego napięcia między pierwiastkiem świętym i świeckim - pokazuje dobitnie Mark Lilla - co oznacza że nawet jeśli spróbujemy zapomnieć o Bogu On nam o sobie przypomni.

Stara cena: 44,90 zł

Cena na wyprzedaży: 6,00 zł

Taniej o 87 %

Miłość i strach Dzieje uczuć kobiet i mężczyzn Tom 1 Jerzy Besala

Niniejszy tom obejmuje najstarsze i pozaeuropejskie cywilizacje. Znajdzie więc tu czytelnik opowieści o psychopatycznym Gilgameszu mężczyznach i kobietach wyzwolonych nad Nilem chińskim posłuszeństwie i wietnamskiej swobodzie sztuczkach i unikach oraz męstwie bohaterek Talmudu i ksiąg biblijnych a także mrocznych snach Azteków Majów i Inków.

Stara cena: 39,90 zł

Cena na wyprzedaży: 6,00 zł

Taniej o 85 %

Bunt na sprzedaż Dlaczego kultury nie da się zagłuszyć Joseph Heath Andrew Potter

Ten niejednoznaczny tytuł tak naprawdę powinien być odczytany jako "oszustwo podające się za bunt". Dwaj młodzi kanadyjscy uczeni, publicyści i filozofowie, sami kiedyś uczestniczący w alterglobalistycznych akcjach, w tej książce stwierdzają, że tak naprawdę "antykonsumpcyjne" z założenia produkty wcale nie podważają konsumpcjonizmu, a przeciwnie, wzmacniają go.

Stara cena: 39,99 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 87 %

Kuchnia w Europie doby nowożytnej Jeść i pić: XVI-XIX wiek Philippe Meyzie

Autor ze swadą kreśli obraz epoki wielkich zmian - od odkrycia Nowego Świata po Rewolucję Francuską - widzianych z perspektywy stołu. Przy stole tym protestancka asceza spotykała się z frywolnością libertynów, a sztuka kulinarna - z wielką polityką. Jak kawa, herbata i czekolada zdobywały uznanie Europejczyków? Którędy rozprzestrzeniały się wpływy kuchni włoskiej i francuskiej? To tylko kilka z wielu pytań, na które można znaleźć odpowiedź w tej książce.

Stara cena: 24,00 zł

Cena na wyprzedaży: 3,50 zł

Taniej o 86 %

Śladami T-Shirta Pietra Rivoli

Autorka odkryła, że "wolny rynek" zazwyczaj wcale nie jest wolny, że nawet najbardziej zagorzali sprzymierzeńcy wolnego handlu regularnie odnoszą korzyści z jego ograniczania i że domniemane "ofiary" globalizacji są często jej największymi beneficjentami.

Chociaż dyskusja na temat globalizacji nadal koncentruje się wokół zagrożeń i nadziei, jakie niesie z sobą konkurencja na rynku, to autorka dochodzi do wniosku, że na losy jej T-shirta w równym stopniu co rynek wpływa również polityka.

Stara cena: 69,00 zł

Cena na wyprzedaży: 3,00 zł

Taniej o 96 %

Rozregulowany świat Amin Maalouf

Centralną tezę eseju stanowi twierdzenie, że problemy świata nie wynikają z konfliktu cywilizacji - zachodniej i islamskiej - lecz z niemal równoczesnego wyczerpania się ich potencjałów. Tej pierwszej daleko do wierności własnym ideałom; druga od dłuższego czasu tkwi w historycznym impasie. Oprócz długiej listy grzechów obu stron, w książce brawurowo ukazany został dryf od arabskiego nacjonalizmu do fundamentalizmu, przeskok od niepodzielnego panowania ideologii do triumfu religijnych i "plemiennych" tożsamości, które zagrażają dziś światu nieustającymi konfliktami.

Stara cena: 36,90 zł

Cena na wyprzedaży: 2,50 zł

Taniej o 93 %

Jezus i biel stanie się jeszcze bielsza Jak Kościół wymyślił marketing Bruno Ballardini

Bruno Ballardini popełnia oczywisty anachronizm. Kościół nie wynalazł marketingu, tak jak Sofokles nie wynalazł telewizji, a nieznany twórca z Lascaux - nowoczesnego malarstwa. Ale anachronizm ten jest popełniany świadomie, konsekwentnie i w wyraźnie określonym celu; dzięki temu staje się niezwykle pouczający. Główna teza autora jest następująca: Kościół po mistrzowsku operuje zasadą znaną w marketingu jako cztery p (product, price, place, promotion). Produktem jest koncepcja zbawienia i życia wiecznego. Istotnie, trudno znaleźć coś bardziej pokupnego pośród najrozmaitszych niebezpieczeństw codzienności - nawet naszej, a co dopiero tej sprzed wieków.

Stara cena: 34,90 zł

Cena na wyprzedaży: 2,00 zł

Taniej o 94 %

 

 

Zmiany Jedyna autobiograficzna opowieść noblisty

Mo Yan


W Zmianach Mo Yan wspomina swoje losy, od dzieciństwa, które przypadło na lata 60., po chwilę obecną. Wątki autobiograficzne wykorzystuje, żeby pokazać ojczyznę jakby od dołu, z perspektywy zwykłego człowieka, a nie wielkiej polityki. Poznajemy historię syna chłopów, który musiał pokonać długą drogę, pełną mniej lub bardziej szczęśliwych przypadków - poprzez wydalenie ze szkoły, służbę w wojsku, pierwsze pisarskie próby oraz karierę akademicką, aż do statusu znanego i cenionego na świecie autora.

Stara cena: 24,90 zł

Cena na wyprzedaży: 4,00 zł

Taniej o 84 %

Sergiusz Czesław Jadwiga

Maria Nurowska

Anna, świeżo upieczona studentka polonistyki, podczas spaceru po promenadzie w Hastings zostaje zagadnięta przez starszego mężczyznę Sergiusza Piaseckiego. To nazwisko niewiele jej mówi, ale przypadkowe spotkanie wpłynie na jej dalsze życie. Po pięciu latach ponownie przyjedzie do angielskiego kurortu, by zebrać materiały do biografii pisarza.

Stara cena: 32,90 zł

Cena na wyprzedaży: 3,50 zł

Taniej o 89 %

Ryba Ludojad

Maciej Rybiński

Ryba Ludojad to wybór felietonów Macieja Rybińskiego - legendarnego dziennikarza i felietonisty, opublikowanych w `Rzeczypospolitej` w latach 2008-2009. Każdy z nich odnosi się do ciągle aktualnych postaw i zjawisk społecznych. Teksty Macieja Rybińskiego pełne mądrość, ciepła i humoru są przykładem niezależności myślenia i odwagi w głoszeniu własnych poglądów.

Stara cena: 34,90 zł

Cena na wyprzedaży: 3,00 zł

Taniej o 86 %

Publicystyka Pisma zebrane

Aleksander Wat

Pierwszy pełny zbiór pism publicystycznych jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku, poświęconych głównie tematyce kulturalnej, w tym krytycznoliterackiej, oraz społeczno-politycznej. Tom zawiera szkice, recenzje, artykuły, eseje i rozprawy z lat 1920-1967, obejmując całokształt dorobku Aleksandra Wata w tej dziedzinie twórczości, począwszy od pierwszych publikacji z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Stara cena: 76,90 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 93 %

Protokół

Jean-Marie Gustave Le Clézio

Powieść autorstwa laureata Literackiej Nagrody Nobla w 2008. Historia człowieka, który nie wie, czy wyszedł z wojska, czy z zakładu dla obłąkanych. Adam Pollo zerwał związki ze światem, teraz pragnie za wszelką cenę ów świat odtworzyć. Z braku miłości wymyśla (...) Michéle, z barku namiętności utożsamia się z psem i odbywa pogoń za suką, z braku wroga mianuje nim białego szczura, i toczy morderczą walkę, kataloguje wszelkie przejawy życia.

Stara cena: 29,90 zł

Cena na wyprzedaży: 2,50 zł

Taniej o 92 %

Za kogo ty się uważasz?

Alice Munro

Rose pochodzi z biedniejszej części Ontario. Mieszka z ojcem i macochą Flo w domu na tyłach należącego do rodziny sklepu meblowego. Jako dziecko z niechęcią i strachem obserwuje życie mieszkańców swojego miasta. Potem ucieka, by zacząć studia w Toronto, wyjść za mąż i podjąć pracę zawodową. I przez cały czas próbuje odpowiedzieć na zawarte w tytule książki pytanie, które w dzieciństwie usłyszała od macochy.

Stara cena: 39,90 zł

Cena na wyprzedaży: 6,00 zł

Taniej o 85 %

Wydanie poprawione

Peter Esterhazy

W kilka dni po tym, jak Péter Esterházy ukończył pisaną przez dziesięć lat Harmonię calestis, której postacią centralną jest jego własny ojciec, rzeczywistość we właściwy sobie nietaktowny i brutalny sposób rozbiła świat powieści. W Instytucie Historycznym, gdzie przechowywane są materiały agentów z epoki Kádára, przekazano mu cztery teczki, zawierające meldunki z lat 1957-1980. Syn natychmiast rozpoznał pismo ojca. To odkrycie na długie miesiące odebrało mu spokój.

Stara cena: 45,90 zł

Cena na wyprzedaży: 6,00 zł

Taniej o 87 %


 

Kolory miłości Od Dąbrowskiej do Gretkowskiej

Andrzej Możdżonek

Czytelnik napotka uczucia naznaczone poświęceniem ("Szaleńcy Boży"), a także te grzeszne i występne ("Ksiądz Filip"); przeczyta o uwikłaniu w zdradę ("Smutny szantaż") oraz zaduma się nad barwami łączącymi namiętność ze śmiercią ("Kora"); pozna miłowanie, dla którego nieważna jest różnica wieku między kochankami ("Moja duszko", "Madame Gri-Gri"); rozsmakuje się w refleksyjnych impresjach ("Zakochanie"), filozoficznej baśni ("Opowieść o wielkim wstydzie")...

Stara cena: 34,00 zł

Cena na wyprzedaży: 3,50 zł

Taniej o 90 %

Kabaret metafizyczny

Manuela Gretkowska

"Gretkowska snuje historyjki na pograniczu filozofii, pastiszu i erotycznej prowokacji, nie tracąc na moment dobrego smaku ani tempa. Zwodzi i czaruje czytelnika wyobraźnią i erudycją, a jej zmyślenia są tak przekonywające, że z przyjemnością przedkładamy je nad prawdę."

Kinga Dunin, Ex Libris

Stara cena: 29,90 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 83 %

Jedźmy wracajmy

Włodzimierz Odojewski

Tematem tej wybitnej książki jest wdzierająca się w beztroskę dzieciństwa groza katastrofy, okrucieństwo wojny, gwałtowne rozpadanie się świata pozbawionego nienawiści i bolesna inicjacja w dorosłość; ale też próba odtworzenia w opowiadaniu obrazu sprzed zagłady, z którego narrator Odojewskiego przenosi w dojrzałe doświadczenie, a więc i w czasy po czterdziestym piątym roku aż po współczesność, to coś - zdaje się delikatnego i kruchego - co może jest wrażliwością czułego obserwatora, a co okazuje się uporem.

Stara cena: 36,00 zł

Cena na wyprzedaży: 3,50 zł

Taniej o 90 %

Jak Francuzi wygrali pod Waterloo a przynajmniej tak im się wydaje

Stephen Clarke

Pełne uszczypliwego angielskiego humoru spojrzenie na kult Napoleona. Mnóstwo tu barwnych anegdot, pozwalających poznać nastroje epoki, ekstrawaganckich przykładów manipulowania historią, zarówno przez zwycięzców, jaki przegranych, sensacyjnych lub zabawnych momentów, groteskowych portretów postaci historycznych.

Stara cena: 34,99 zł

Cena na wyprzedaży: 6,00 zł

Taniej o 83 %

Inna wersja życia

Hanna Kowalewska

Miłośnicy książek z cyklu o Zawrociu mają okazję poznać kolejne odsłony z życia Matyldy. Ci którzy z autorką spotkają się po raz pierwszy odkryją bogaty powieściowy świat finezyjną konstrukcję wciągającą i zaskakującą akcję oraz urodę języka. Hanna Kowalewska - poetka i prozatorka autorka dramatów słuchowisk i scenariuszy filmowych.

Stara cena: 39,90 zł

Cena na wyprzedaży: 4,00 zł

Taniej o 90 %

Informatorzy

Bret Easton Ellis

“Informatorzy są pełni makabrycznej gotyckiej wrażliwości, niesmacznych żartów i szokujących szczegółów ... komiczne ... ambitne. Są tam przenikliwe spostrzeżenia - nieskazitelnie opanowana proza.”

Newsday

Stara cena: 27,90 zł

Cena na wyprzedaży: 2,50 zł

Taniej o 91 %

Drugie życie

Marcin Wolski

„Czytelnicy dzielą się zazwyczaj na dwie podstawowe grupy. Pierwsza chce odnaleźć siebie lub kogoś podobnego, znajomego na kartkach książki. Druga grupa chce oderwać się od rzeczywistości i przeżyć marzenie, baśń, bajkę. Mam bardzo dobrą wiadomość dla przyszłych czytelników książki Marcina Wolskiego: Drugie życie to lektura dla obu grup"

Janusz Zaorski

Stara cena: 29,90 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 83 %

Trzecia Rzesza

Roberto Bolano

To miały być zwykłe, miłe wakacje. Młody Niemiec Udo Berger ma jedną pasję, która pochłania mu cały czas wolny: strategiczne gry wojenne. Nawet gdy wraz z dziewczyną wyjeżdża na wakacje do Katalonii, ma zamiar doskonalić technikę w grze Trzecia Rzesza.
Rozmaite niepokojące zdarzenia, które przytrafiają mu się na urlopie, nowo poznani ludzie, intrygująca właścicielka pensjonatu - wszystko to sprawi, że po powrocie Udo Berger nie będzie już tą samą osobą..

Stara cena: 34,99 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 86 %

Czas Motyli

Julia Alvarez

Powieść Julii Alvarez stała się światowym bestsellerem i przetłumaczono ją na szesnaście języków. Książka była nominowana do prestiżowej nagrody National Book Critics Circle Award, zyskała też dużą popularność wśród klubów czytelniczych. Powieść zekranizowano, a w filmie wystąpili m.in. Salma Hayek i nominowany do Oscara Edward James Olmos.

Stara cena: 29,90 zł

Cena na wyprzedaży: 3,50 zł

Taniej o 88 %

Pani Poe

Lynn Cullen

Dzieje Edgara Allana Poe, spowiedź jego kochanki i przerażająca obsesja jego żony w literackim miłosnym trójkącie wszech czasów. 1845: Nowy Jork w świetle gazowych latarń. Optymizm i możliwości, ubóstwo i przestępczość. Kłębowisko imigrantów i bogatych arystokratów. Poemat Kruk jest na ustach wszystkich sukces, o jakim początkująca, borykająca się z problemami dnia codziennego, poetka, może tylko pomarzyć

.

Stara cena: 59,00 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 92 %

 

Kupiec wenecki

William Shakespeare

Kupiec wenecki to piąty tom w serii dramatów Williama Shakespeare'a w przekładzie Piotra Kamińskiego i opracowaniu krytycznym Anny Cetery Piotr Kamiński trzyma się ściśle oryginalnej formy oryginału (?wiersz za wiersz?), zachowując zarazem całe bogactwo jego treści i znaczeń.

Stara cena: 29,99 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 83 %

Czarny statek

Sherko Fatah

Wstrząsająca, porywająca opowieść o tragedii irackiego uchodźcy, przypadkowo i tragicznie wplątanego w religijny ekstremizm i wciągniętego do ugrupowania terrorystycznego. Niezwykłe, wręcz porażające realizmem obrazy beznadziei życia w kraju rozdzieranym przez religijnych fanatyków, popleczników Saddama Husajna i amerykańskich agresorów. Czarny statek to także smutny obraz codzienności wielu młodych arabskich imigrantów na Zachodzie, pozbawionych korzeni, tożsamości i akceptacji europejskich społeczeństw.

Stara cena: 34,50 zł

Cena na wyprzedaży: 3,50 zł

Taniej o 90 %

Dusza świata

Frederic Lenoir

Siedem cywilizacji, siedem religii i siedmiu mędrców z różnych stron świata. Czy znajdą wspólne prawdy,które dadzą ludziom dobro i szczęście? Siedmiu mędrców wezwanych magiczną siłą do tybetańskiego klasztoru musi przekroczyć granice, które wyznaczyły ich wiara i kultura? Najpierw muszą odrzucić wszystko, co ich dzieli: rytuały, znaki i tradycje własnych religii. I dopiero wtedy otworzą się ich serca i umysły na Duszę Świata.

Stara cena: 32,80 zł

Cena na wyprzedaży: 3,50 zł

Taniej o 89 %

Gdy zniknęły gołębie

Sofi Oksanen

Pasjonujący obraz Estonii lat czterdziestych i sześćdziesiątych XX w. Przemarsze wojsk radzieckich i niemieckich, bombardowania, walki, rzeczywistość okupowanego kraju, pomysł stworzenia rezerwatu dla Żydów z Europy Wschodniej i paraliżujący strach przed pokazowymi procesami i zsyłką na Syberię.

Stara cena: 39,90 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 87 %

Gentlemani

Klas Östergren

Barwny język, żywe portrety bohaterów i realia powojennego Sztokholmu składają się na niezwykle wciągającą fabułę. Styl osadzonej w miejskich realiach powieści sensacyjnej momentami przypomina prozę Chandlera i Tyrmanda. Gentlemani, opublikowani w Szwecji w 1980 r., zebrali doskonałe recenzje. Książka ta jest uważana za jedno z ważniejszych szwedzkich dzieł literackich ostatnich 30 lat.

Stara cena: 48,00 zł

Cena na wyprzedaży: 4,00 zł

Taniej o 91 %

Miecz królów Jerozolimy

David Camus

Trzecia część cyklu powieściowego Davida Camusa - wnuka słynnego Alberta Camusa. Bohaterką powieści jest piękna i waleczna Kasjopea - córka rycerza Morgennesa, który za swe czyny został wtrącony do piekieł. W czasie, gdy Saladyn odzyskuje Ziemię Świętą a w Europie szykuje się III krucjata, nieustraszona dziewczyna wyrusza do Królestwa Cieni, by uwolnić ojca.

Stara cena: 34,90 zł

Cena na wyprzedaży: 4,00 zł

Taniej o 89 %

Morelowy sad

Amanda Coplin

Wzruszająca opowieść o bezinteresownej miłości, osadzona w niezwykłej scenerii amerykańskiego Zachodu. Mieszkający na odludziu, u stóp Gór Kaskadowych samotny mężczyzna Talmadge pielęgnuje swój owocowy sad. Jego monotonne, proste życie zmieni się, gdy do jego posiadłości trafią Della i Jane, nastoletnie dziewczyny, które uciekły od stręczyciela. Obie są w ciąży, obie nieufne, przestraszone, głodne.

Stara cena: 15,90 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 69 %

Pył co opada ze snów

Louis Berniéres

Znakomita, wielce kunsztowna powieść dla miłośników Dowton Abbey.

Porywająca opowieść o rodzinie z brytyjskiej klasy wyższej, w której losach odbija się historia początku XX wieku: splendor i zmierzch Imperium Brytyjskiego, szok i niszcząca siła I wojny światowej, zmiana obyczajów i mody, emancypacja kobiet. Piękna, pełna czułości i delikatnej ironii kunsztowna proza, którą zachwycą się miłośnicy serialu Downton Abbey.

Stara cena: 49,90 zł

Cena na wyprzedaży: 7,00 zł

Taniej o 86 %

Rose de Vallenord Podróż do miasta świateł

Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Jeśli marzy ci się prawdziwa uczta literacka połączona z podróżą do pięknego Paryża, sięgnij po powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Jej bohaterki to kobiety wyjątkowe, intrygujące i wyraziste. Do tego świat francuskiej arystokracji i paryski szyk - ja nie mogłam się oderwać.- Beata Tyszkiewicz Odmalowanie realiów odległej epoki w sposób wiarygodny jest niełatwym zadaniem, a w tym przypadku udało się to wyśmienicie.

Agnieszka Kantaruk, miesięcznik Modny Kraków

Stara cena: 39,90 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 88 %

Ruchy

Sławomir Shuty

Powieść, w której metafizyczny dramat splata się z groteskowym zapisem delirycznych wizji i pijackich opowieści, czas się rozgałęzia, tożsamości mnożą, a fabuła grzęźnie w obłędzie jak w galarecie. Miasto widziane z okna sprawia wrażenie tandetnej makiety. W centrum lokal taneczno-rozrywkowy oraz park, zwany laskiem, gdzie podejrzane indywidua, wiedzione mrocznym instynktem swojego zboczeństwa, przychodzą w sobie tylko wiadomych celach.

Stara cena: 39,90 zł

Cena na wyprzedaży: 3,50 zł

Taniej o 92 %

Studium temperamentu

Ronald Firbank

Stylistyka Firbanka oraz świat jego powieści to podstawy współczesnej estetyki camp. Trudno dziś zrozumieć, dlaczego pierwsi czytelnicy nie potrafili dostrzec, że jego proza stanowi przełomowy punkt w rozwoju dwudziestowiecznej powieści, że właśnie Firbank radykalnie zrywa z dziewiętnastowiecznym realizmem, a jego projekt estetyczny nie jest jedynie intuicyjnie prowadzoną grą, lecz radykalną i konsekwentnie realizowaną rewolucją literacką. 

Stara cena: 29,00 zł

Cena na wyprzedaży: 4,00 zł

Taniej o 86 %

Szyderstwo i przemoc

Albert Cossery

Cossery analizuje mechanizmy buntu i podporządkowania, pokazuje, jak drwina może stać się narzędziem walki z uciskiem i jak nadmierna powaga rządzących i rewolucjonistów niepostrzeżenie obraca się w błazenadę. Jego satyra, choć napisana pół wieku temu, nie straciła nic ze swej aktualności.

Stara cena: 34,90 zł

Cena na wyprzedaży: 4,00 zł

Taniej o 89 %

Od 27 kwietnia:

Napoleon fortyfikator

Waldemar Łysiak

Obroniona w roku 1977 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej rozprawa doktorska Waldemara Łysiaka na temat fortyfikacji napoleońskich - była i jest rewelacją naukową, gdyż Łysiak podjął temat prawie nie tknięty przez historiografów i badaczy architektury czy budownictwa wojskowego.

Stara cena: 49,90 zł

Cena na wyprzedaży: 10,00 zł

Taniej o 80 %

Niewidoczna siła Mafia w społeczeństwach demokratycznych

Jacques de Saint Victor

Współczesna polityka i gospodarka spotykają się z niewidzialnym bractwem a nieustanny przepływ gigantycznych pieniędzy zaciera granice między legalnym a nielegalnym. I choć mafia nie jest nieodłącznie związana z demokracją czy kapitalizmem, to szczególnie umiejętnie korzysta z ich słabości.

Stara cena: 44,90 zł

Cena na wyprzedaży: 7,00 zł

Taniej o 85 %

Tajna historia podstępu podczas II wojny światowej

Jean Deuve

Podstęp, oszustwo, sabotaż, fałszywe pogłoski, iluzja i sztuczki w latach 1939-1945 Książka rozpoczyna się od słów generała Garneta Wolseleya, dowódcy wojsk brytyjskich, drwiącego z moralizatorów twierdzących, iż walka musi być uczciwa, a prawda zawsze zwycięża. Historia wielokrotnie potwierdzała, że w sztuce wojennej podstęp odgrywa ogromną rolę. Wroga trzeba przechytrzyć, zwodzić, osłabiać jego morale. Tylko dzięki temu można pokonać silniejszego agresora.

Stara cena: 39,90 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 88 %

KSIĄŻKA ZAKAZANA NA ALLEGRO!

Po nich przyszedł potop

David Irving

W maju roku 1943 należące do Dywizjonu 617 trzy formacje brytyjskich bombowców dalekiego zasięgu Lancaster wystartowały do heroicznej, a zarazem straceńczej operacji o kryptonimie Chastise. Jej celem było zniszczenie zapór wodnych w Zagłębiu Ruhry. Tamy te dostarczały energię elektryczną wielkim zakładom zbrojeniowym Trzeciej Rzeszy, były też źródłem wody pitnej i zapewniały transport na rzekach i kanałach regionu.

Stara cena: 33,00 zł

Cena na wyprzedaży: 3,50 zł

Taniej o 89 %

Wenus bez futra

Sasza Różycka

Wybuchowa mieszanka obalanych stereotypów, brudnej prawdy, pikantnej iluzji i czystej, lekko absurdalnej komedii. Zbiór prawdziwych, czasem obscenicznych historii, pouczających doświadczeń i trzeźwych wniosków, które z pewnością zadowolą wszystkich zainteresowanych odpowiedziami na pytania: "Dlaczego to robisz?", "Czemu tak drogo?" i "Czy można coś więcej? ".

Stara cena: 39,90 zł

Cena na wyprzedaży: 3,00 zł

Taniej o 93 %

O krok za daleko

Christian Plowman

Aby rozpracować najpotężniejsze gangi, Plowman kupował i sprzedawał narkotyki, był bity, poniżany, więziony, aż wreszcie aresztowany przez policjantów, którzy nie wiedzieli, że jest jednym z nich. Wszystko to, by wejść coraz głębiej w struktury zorganizowanej przestępczości. Żonglując nieustannie kilkunastoma różnymi tożsamościami, doszedł do momentu, w którym sam już nie wiedział, kim tak naprawdę jest.

Stara cena: 34,90 zł

Cena na wyprzedaży: 4,00 zł

Taniej o 89 %

NASZA HISTORIA 20 lat RP.pl

Witold Bereś Krzysztof Burnetko

Jedyny w swoim rodzaju, barwny portret ostatniego dwudziestolecia. Czym żyliśmy w wolnej Polsce od 4 czerwca 1989? Kronika obejmuje politykę, kulturę, obyczaje, wydarzenia sportowe, najważniejsze problemy i postaci, krążące po kraju dowcipy, czy powiedzenia, nagłośnione przez media.

Stara cena: 34,90 zł

Cena na wyprzedaży: 4,00 zł

Taniej o 89 %

Najtajniejsza broń wywiadu

Sebastian Rybarczyk

Brawurowe przygody asów wywiadu, wielkie intrygi i mroczne tajemnice. Szantaże, wielkie pieniądze, nieposkromione żądze skorumpowanych urzędników. Politycy wpadający w sidła służb specjalnych i oszukani idealiści lądujący w objęciach podstawionych piękności. Spektakularne akcje wywiadów, poprzedzone mozolną pracą analityków.

Stara cena: 34,90 zł

Cena na wyprzedaży: 2,50 zł

Taniej o 87 %

Miłosz i Putrament Żywoty równoległe

Emil Pasikowski

Kiedy Putrament sympatyzował z endecją, Miłosz był w apogeum lewicowości; kiedy Miłosz powędrował w rejony metafizyczne, Putrament coraz bardziej komunizował. Istniał między nimi związek miłości-nienawiści. Po zerwaniu kontaktów przyszły noblista unieśmiertelnił swojego kolegę w Zniewolonym umyśle, w ironicznym wizerunku Gammy.

Stara cena: 49,90 zł

Cena na wyprzedaży: 7,50 zł

Taniej o 85 %

Księgarenka w Big Stone Gap

Wendy Welch

O przyjaźni, wspólnocie i nadzwyczajnej przyjemności z dobrej książki.

Opowieść o tym, jak kochające się małżeństwo, dwa koty, dwa psy i trzydzieści osiem tysięcy książek może odmienić życie lokalnej społeczności. Jack i Wendy Welch zawsze marzyli o prowadzeniu księgarni. Pewnego dnia postanowili, że nie można dłużej zwlekać z realizacją marzeń. Zapragnęli żyć niespiesznie, według własnych zasad.

Stara cena: 34,90 zł

Cena na wyprzedaży: 4,00 zł

Taniej o 89 %

Dziennik Hadriena i Rumianki

Hadrien Rabouin

Dziennik Hadriena i Rumianki pozwala odetchnąć świeżym powietrzem Francji i nasycić oczy wiejskim krajobrazem. To pozbawiona dydaktyzmu bezpretensjonalna opowieść o wyjątkowej przygodzie, dzięki której możemy na nowo z radością i zdziwieniem spojrzeć na otaczający świat.

Stara cena: 30,50 zł

Cena na wyprzedaży: 3,00 zł

Taniej o 90 %

Człowiek to człowiek a śmierć to śmierć Reportaże z Ukrainy

Maria Stepan

Opowieść o tym, że wojna na Ukrainie trwała już od 2008 r. Wojna, której Europa nie dostrzegała i nie chciała dostrzec. W Kijowie, Kramatorsku, w miejscu katastrofy zestrzelonego malezyjskiego boeinga, pod Donieckiem, na Krymie, na poligonie pod Lwowem i na linii frontu pod Mariupolem.

Stara cena: 34,90 zł

Cena na wyprzedaży: 4,00 zł

Taniej o 89 %

Czarna Ręka

Stephen Talty

"Czarny obraz" to frapujący obraz początków amerykańskiej mafii, wartka opowieść o zbrodni, strachu, poświęceniu i honorze w Ameryce u progu XX stulecia, napisana przez mistrza literatury faktu.

Stara cena: 34,90 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 86 %

Córka Stalina Chciała być kochaną

Elwira Watała

Biografia Swietłany Allilujewej - jedynej córki Stalina. Dostęp do zamkniętych wcześniej radzieckich archiwów umożliwił autorce stworzenie pełnego obrazu tej kontrowersyjnej kobiety. Wychowana w luksusach 'czerwona księżniczka', a z drugiej strony nieszczęśliwa dziewczyna, która nie zaznała miłości rodziców, przez całe życie bezskutecznie poszukiwała swojego miejsca na ziemi.

Stara cena: 29,90 zł

Cena na wyprzedaży: 4,00 zł

Taniej o 87 %

Chińczyk król polskiego narkobiznesu

Jarosław Maringe Aleksander Majewski

Jarosław Maringe, ps. Chińczyk, były członek mafii pruszkowskiej, współpracownik Jerzego W., ps. Żaba i twórca słynnego "szlaku bałkańskiego", opisuje ważny obszar działań najpotężniejszej grupy przestępczej w Polsce. W swojej historii nie oszczędza nikogo - współpracowników, bossów, wymiaru sprawiedliwości, a także... samego siebie.

Stara cena: 37,00 zł

Cena na wyprzedaży: 4,00 zł

Taniej o 89 %

Cena plotki Naga prawda o dziennikarzach i celebrytach

Sharon Marshall

Środowisko tabloidowych dziennikarzy, gwiazdy i opowieści zza kulis świata brukowych mediów. Cena plotki to zaskakująco prawdziwe, a jednocześnie zabawne wspomnienia dziennikarki, która przez lata pracowała w brytyjskich brukowcach. Jak powstają artykuły publikowane w najpoczytniejszej prasie kolorowej Co musi zrobić dziennikarz, by napisać artykuł na pierwszą stronę Jak się poluje na gwiazdy I do czego zdolny jest celebryta, by odświeżyć swą sławę na łamach gazet.

Stara cena: 34,90 zł

Cena na wyprzedaży: 3,50 zł

Taniej o 90 %

Olgierd Budrewicz Dżentelmen w podróży

Ewa Budrewicz

Jest to książka o harcerzu, sportowcu, żołnierzu AK i warszawskim powstańcu. Niedoszłym prawniku, dziennikarzu, reportażyście, fotografie, filmowcu, pisarzu i varsavianiście. Wreszcie podróżniku, który jak głosi tytuł jednej z jego książek - był wszędzie. Jego reportaże i książki podróżnicze, programy radiowe i telewizyjne ukazywały się niegdyś w ogromnych ilościach.

Stara cena: 44,90 zł

Cena na wyprzedaży: 4,50 zł

Taniej o 90 %

Brat dalajlamy Moja historia walki o Tybet

Anne Thurston, Gjalo Thondup

Gjalo Thondup jako jedyny z czterech braci dalajlamy, którzy dożyli dorosłego wieku, nie został przeznaczony do życia zakonnego. Mógł więc tym bardziej zaangażować się w działalność na rzecz swojego uciśnionego narodu. Lawirował miedzy największymi światowymi siłami i negocjował z dyplomatami na najwyższym szczeblu.

Stara cena: 44,90 zł

Cena na wyprzedaży: 6,00 zł

Taniej o 87 %

Bez wyroku

Aleksander Majewski

Prawdziwe historie Polaków, którym wymiar sprawiedliwości złamał życie bezpodstawnie wysyłając za kraty. Czy o szóstej nad ranem weszli do ciebie razem z drzwiami funkcjonariusze w czarnych kominiarkach? To ciebie nie dotyczy? Nic bardziej mylnego.

Stara cena: 29,90 zł

Cena na wyprzedaży: 3,00 zł

Taniej o 90 %

Agent Storm We wnętrzu Al-Kaidy i CIA

Morten Storm, Paul Cruickshank, Tim Lister

Storm był zbuntowanym przestępcą, członkiem duńskiego gangu motocyklowego. Żył na krawędzi, popadał w konflikty z prawem, brakowało mu celu w życiu. Po wyjściu z więzienia spotkał muzułmańskich duchownych i dał się uwieść ideologii radykalnego islamu. Jako nawrócony biały muzułmanin wtopił się w środowisko ekstremistów, nawiązał kontakty z niebezpiecznymi terrorystami i rozpoczął przygotowania do dżihadu. Kiedy jednak nowi przyjaciele zawiedli jego oczekiwania, bez wahania zmienił front i zaoferował swoje usługi zachodnim wywiadom.

Stara cena: 44,90 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 89 %

Od 2 maja

Straszne opowieści

Jeśli masz ochotę na trochę strachu, jest to książka dla ciebie. Te opowiadania, tak codzienne i aktualne, że mogłyby przydarzyć się także Tobie, są stworzone do tego, żeby wywołać dreszcze u czytelnika. Najlepszym sposobem na pokonanie strachu jest stawienie mu czoła, a staniesz się dzielną osobą. Odważysz się?

Stara cena: 44,90 zł

Cena na wyprzedaży: 7,50 zł

Taniej o 83 %

Oskar Pill Dwa królestwa Eli Anderson

Oskar Pill, jeden z ostatnich członków Zakonu Medykusów mającego moc przenikania w głąb ludzkiego ciała, wyrusza w kolejną niezwykłą wyprawę. Czekają go jeszcze trudniejsze wyzwania niż podczas pierwszej podróży, w której zdobył swoje magiczne Trofeum, Fiolkę Hepatolii.

Stara cena: 39,90 zł

Cena na wyprzedaży: 5,00 zł

Taniej o 88 %

Szkolny atlas Polski

Szkolny atlas Polski ukazuje Polskę z wielu perspektyw. Najpierw na tle świata i Europy, następnie prezentując jej zróżnicowane i bogate środowisko naturalne. Kolejna odsłona to zagadnienia społeczne - również w ujęciu historycznym oraz zmieniające się realia gospodarcze.

Stara cena: 24,90 zł

Cena na wyprzedaży: 4,50 zł

Taniej o 82 %

Zabawa w rysowanie Szkoła

Twój mały artysta nauczy się rysować podążając za instrukcją. Dzięki zmywalnemu flamastrowi będzie mógł rysować do woli, a kiedy mu coś nie wyjdzie zmyje wszystko suchym ręcznikiem i zacznie od nowa. Do książki dołączony zmywalny flamaster.

Stara cena: 25,99 zł

Cena na wyprzedaży: 4,00 zł

Taniej o 85 %

Mój kolorowy sekretnik Wszystko o mnie

To książka pełna zagadek, rebusów, ciekawych zadań, przygotowana z myślą o dziewczynkach. Można tu znaleźć mnóstwo ciekawostek, informacji o rzeczach, które dziewczynki lubią najbardziej. Ale też zapisać swoje myśli… W środku ponad 100 naklejek!

Stara cena: 24,99 zł

Cena na wyprzedaży: 4,00 zł

Taniej o 84 %

Tajemne Bractwo Pana Benedykta i Dylemat Więźnia Trenton Lee Stewart

Powieść uhonorowano nagrodami ALA Notable Book oraz E. B. White Read Aloud Award. Bestseller New York Timesa Reynie, Kate, Sticky i Constance wyruszają na nową śmiałą przygodę, która grozi rozłąką z rodziną, przyjaciółmi, a nawet rozdzieleniem ich samych.

Stara cena: 29,90 zł

Cena na wyprzedaży: 3,50 zł

Taniej o 88 %

Rzymianie i Dinozaury na Marsie Megamiszmasz Nikalas Catlow Tim Wesson

Jeżeli ktoś szuka książki kreatywnej, ale również zupełnie zwariowanej, to jest tutaj dokładnie pod właściwym adresem. Rzymianie i dinozaury żyją razem i nieszczególnie zgodnie, we wnętrzu wielkiej, szklanej kopuły, na Marsie. Ale niestety nie mogą czuć się tam bezpieczni, w ich stronę zmierza bowiem ogromna asteroida. Czy uda się im przetrwać?

Stara cena: 20,00 zł

Cena na wyprzedaży: 3,00 zł

Taniej o 85 %

Wiersze polskich klasyków Domowa biblioteczka

Znajdują się w niej najpiękniejsze wiersze i wierszyki polskich poetów, utwory wielkich klasyków oraz piosenki, rymowanki, zagadki, przysłowia, baśnie, bajki i legendy. Z niezwykle barwnymi ilustracjami cenionych polskich rysowników.

Stara cena: 12,99 zł

Cena na wyprzedaży: 3,00 zł

Taniej o 77 %

Bądź jak Superman

Książka dla prawdziwych fanów Supermana. Zawiera wiele ciekawych zagadek i supertarczę Supermana!

Stara cena: 14,99 zł

Cena na wyprzedaży: 2,00 zł

Taniej o 87 %

Ciąg dalszy nastąpi....

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Orlen Paczka dla zamówień o wartości minimum 100 zł.

Wysyłka niedostępna dla pozycji z kategorii: Gry i Puzzle

 

 

Zapraszamy na zakupy
>>Wejdź<<

<|>

Wyprzedaż startuje 20 kwietnia.

Wycofujemy z oferty księgarń stacjonarnych ponad 3 tys. tytułów. Z tej okazji zdecydowaliśmy się ponownie je przecenić, więc w ten sposób ceny już obniżone o około 50-60 procent dodatkowo obniżyliśmy średnio o połowę. Więcej informacji na tej stronie.